Tenis
0

Džumhur poražen od Browna u kvalifikacijama Mastersa u Parizu

Damir Džumhur (Foto: EPA)
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur danas je u 1. kolu kvalifikacija Mastersa u Parizu u Francuskoj igrao protiv Nijemca Dustina Browna od kojeg je poražen 0:2 u setovima.

Džumhur je kao 92. teniser svijeta odmjerio snage sa Brownom, šestim nositeljem u kvalifikacijama, koji se nalazi 68. mjestu ATP liste.

Na otvaranju prvog seta Džumhur je izgubio svoj servis, ali je u osmom gemu stigao do breaka i izjednačio na 4:4. Prvi set je riješen i tiebreaku, gdje je sa 7:5 bio uspješniji Nijemac nakon 40 minuta igre.

U drugom setu, tačnije u sedmom gemu, naš teniser je oduzeo servis Brownu za vodstvo 4:3, no, Nijemac je uzvratio i izjednačio, a potom u desetom gemu napravio novi break za 6:4 te pobjedu u ovom meču, koji je trajao sat i 16 minuta.