748

Džumhur osvojio 50.000 dolara vrijedan turnir u Santo Domingu

Piše: A. P.
Damir Džumhur (Foto: Oficijeln fan site)
Bh. teniser Damir Džumhur osvojio je ATP Challenger u Dominikanskoj Republici nakon večerašnje predaje Argentinca Renza Oliva u drugom setu.

Finalni susret 50.000 dolara vrijednog turnira je trajao sat i deset minuta, a prije Olivove predaje Džumhur je imao osvojen prvi set rezultatom 7:5, a u drugom je vodio sa 3:1.

Damir sa priznanjem za pobjednika (Foto: Screenshot)

Do finala u Santo Domingu Damir je došao ubjedljivo i protiv vršnjaka iz Argentine, 228. igrača svijeta, bio je apsolutni favorit. Na putu do finala pobijedio je Ballereta, Trinkera, Jarrya i Garina, gubivši u prosjeku tek oko pet gemova po meču. Ovo mu je četvrta Challenger titula u karijeri.

U prvom setu smo vidjeli veoma dobru igru oba igrača, mnogo efektnih poteza sa obje strane, a ključni brejk Damir je napravio kod rezultata 6:5 i prvi set riješio u svoju korist.

Sa večerašnje dodjele (Foto: Screenshot)

Za pobjedu u Santo Domingu Damir je osvojio 90 ATP bodova i na narednoj ATP listi ga očekuje napredak od 18 mjesta, čime se vraća nadomak 100 najboljih igrača svijeta.

Naredne sedmice Damira očekuje nastup na ATP Challengeru u Morelosu (Meksiko).

Publika u Dominikanskoj Republici (Foto: Screenshot)

Na svečanosti proglašenja pobjednika zahvalio se divnoj publici, vjerovatno najboljoj na svijetu, kako je rekao.

"Pvi put sam na ovom turniru i bio sam iznenađen dobrom organizacijom. Ovo je vjerovatno bila jedna od najljepših sedmica mog života", poručio je Džumi.

Za svog protivnika je rekao da ga želi vidjeti u top 100 na svijetu.

"Uživao sam ovdje i sigurno ću se vratiti sljedeće godine", rekao je osvajač titule pobjednika.