Tenis
567

ATP Umag: Džumhur nakon preokreta savladao Fabbiana u osmini finala

Damir Džumhur je nakon preokreta savladao Thomasa Fabbiana sa 2:1 i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Umagu.

Naš najbolji teniser je dobro otvorio meč, napravio break i vodio sa 4:2 i kada se činilo da će rutinski privesti meč kraju, Italijan se vratio u igru i uzeo četiri vezana gema i osvojio prvi set rezultatom 6:4.

U prvom gemu drugog seta Džumhur je napravio break, a potom drugi u petom i treći u sedmom gemu i rutinski je priveo drugi set kraju rezultatom 6:1.

Tamo gdje je stao u drugom, Damir je nastavio u trećem setu i već na samom početku odlučujućeg seta je napravio break, ali je odmah Italijan uzvratio re-breakom. Ipak, Džumhur je odmah ponovo došao do breaka prednosti kojeg je zadržao do samoga kraja, a u posljednjem gemu je još jednom oduzeo servis protivniku iskoristivši prvu meč loptu i slavio je sa 6:2.

U četvrtfinalu Džumhur će igrati protiv boljeg iz duela Fognini - Olivo.