Shiffrin peti put postala Snježna kraljica, skijašice se žalile na uslove na Sljemenu

E. B.
Mikaela Shiffrin s krunom Snježne kraljice (Foto: EPA-EFE)
Američka skijašica Mikaela Shiffrin je danas slavila na slalomu u Zagrebu i peti put postala Snježna kraljica.

Shiffrin je slavila s ukupnim vremenom 1:36.42 i tako stigla do svoje 81. pobjede u Svjetskom kupu, a već sutra će na istoj stazi na Sljemenu moći izjednačiti rekord koji drži njena sunarodnjakinja Lindsey Vonn sa 82 pobjede.

Shiffrin je drugoplasiranoj Petri Vlhovoj pobjegla 76 stotinki, a Slovakinja je bila jedina koja je zaostala manje od sekunde.

Današnju utrku je obilježila očajna staza na Sljemenu. S obzirom da je bilo pretoplo, većina snijega je dopremljena s deponija, a sve skijašice su se žalile na uslove na stazi.

"Doslovno sam preživjela. Nikada nisam vidjela nešto slično, nikada nisam vidjela rupe poput ovih. Oduševljena sam plasmanom i time što sam sve izdržala", rekla je devetnaestoplasirana Marta Rossetti.

I pobjednica se žalila na uslove na stazi.

"Snijeg se brzo kvari, ali učinili smo sve da se dobro prilagodimo i ovim uslovima", rekla je Shiffrin.