Alspko skijanje
0

Holzl neočekivano do zlata u Veleslalomu

FENA
Njemačka skijašica Kathrin Holzl iznenađujuća je pobjednica veleslaloma na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u francuskom Val d'Iseru.

Holzl je nakon prve vožnje držala četvrto mjesto sa 68 stotinki sekunde zaostatka za vodećom Austrijankom Kathrin Zettel. Međutim, najveća kandidatkinja za zlato u drugoj vožnji je načinila veliku pogrešku i na koncu je osvojila tek šesto mjesto.

Na drugo mjesto probila se Slovenka Tina Maze, 15. nakon prve vožnje, dok je bronzu osvojila Finkinja Tanja Poutiainen koja je u prvoj vožnji bila druga.

Bila je to prva njemačka pobjeda u ženskom veleslalomu nakon što je Maria Epple slavila 1978. godine u Garmisch-Partenkirchenu.

Bosanskohercegovačka takmičarka Žana Novaković, nakon što je prvu vožnju okončala na 41. mjestu sa skoro osam sekundi zaostatka naknadno je diskvalifikovana.