Skijanje
0

Alpsko skijanje: Slavlje Amerikanki u St. Antonu

FENA
U četvrtoj utrci spusta Svjetskog kupa skijašica u austrijskom skijalištu St. Antonu najuspješnije su bile Amerikanke. Vodeća spustašica svijeta Lindsey Vonn pobijedila je s vremenom 1:32,00, ispred Kanađanke Kelly Vanden (+0,36) i svoje sunarodnjakinje Julije Mancuso (+0,38).

Pobjednica posljednjeg spusta, voženog u švicarskom St. Moritzu, Šveđanka Anja Paerson nije uspjela završiti današnju utrku, a Austrijanka Renate Goetschl je razočarala zaostavši 1,15 sekundi iza Vonn.

Vonn, kojoj je ovo druga ovosezonska pobjeda u spustu od ukupno četiri utrke, nakon Lake Louisea (Kanada), jedina je dobro vozila od velikih favorita na stazi Karl-Schranz, inače rezerviranoj za skijaše.

Austrijanka Nicole Hosp, koja je utrku završila na šestome mjestu, preuzela je vodeću poziciju u ukupnom poretku Svjetskog kupa ispred Paerson.