Evropsko prvenstvo
54

Rukometaši Njemačke razbili Bjelorusiju i najavili žestoku borbu za polufinale

Rukometaši Njemačke pobijedili su u Beču u prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva selekciju Bjelorusije rezultatom 31:23 te se tako uključili u borbu za polufinale.

Nijemci su žestoko krenuli u meč i već nakon pola prvog poluvremena imali su pet golova prednosti. Do odlaska na odmor tu su prednost i uvećali te praktično riješili pitanje pobjednika (18:11).

U nastavku se Bjelorusija probudila, držali su korak, ali nisu imali snage da smanje uvjerljivo vodstvo Njemačke pa su tako doživjeli uvjerljiv poraz.

Timo Kastening je bio najefikasniji kod Njemačke sa šest pogodaka, dok je Julius Kunh postigao četiri pogotka. Izvrstan je bio i golman Andreas Wolff s 12 odbrana. Kod Bjelorusije najbolji je bio Uladzislau Kulesh sa šest pogodaka.

Njemačka sada ima dva boda, dok je Bjelorusija bez bodova u drugoj fazi Evropskog prvenstva.