{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Rukomet: Rezultati kvalifikacija za SP

F
21.1.2008. u 14:00
0
0
Rukomet: Rezultati kvalifikacija za SP
0
Rukomet: Rezultati kvalifikacija za SP
Rezultati i tabele kvalifikacija za muško rukometno svjetsko prvenstvo, koje će se 2009. godine održati u Hrvatskoj.
Prva grupa:
Ukrajina - Estonija 29:27, Estonija - Ukrajina 21:30, Estonija - Austrija 26:32, Austrija - Estonija 34:31, Austrija - Ukrajina 24:39,
Ukrajina - Austrija 25:31
Konačna tabela:
1. Ukrajina 4 3 0 1 123 : 103 6
2. Austrija 4 3 0 1 121 : 121 6
3. Estonija 4 0 0 4 105 : 125 0

Druga grupa:
Holandija - Turska 28:24, Turska - Holandija 22:25,
Turska - Grčka 18:29, Grčka - Turska 27:23, Grčka - Holandija 33:20, Holandija - Grčka 22:19.

Tabela:
1. Grčka 4 3 0 1 108 : 83 6
2. Holandija 4 3 0 1 95 : 98 6
3. Turska 4 0 0 4 87 : 109 0

Treća grupa:
Rumunija - Kipar 36:23, Kipar - Rumunija 23:39, Kipar - Latvija 26:33, Latvija - Kipar 36:19, Latvija - Rumania 30:37, Rumanija - Latvija 39:29.
Tabela:
1. Rumunija 4 4 0 0 151 : 105 8
2. Latvija 4 2 0 2 128 : 121 4
3. Kipar 4 0 0 4 91 : 144 0

Četvrta grupa:
Švicarska - Belgija 44:31, Belgija - Švicarska 28:36, Belgija -Italija 23:25, Italija - Belgija 29:27, Italija - Švicarska 27:27, Švicarska - Italija 29:27.
Tabela:
1. Švicarska 4 3 1 0 136 : 113 7
2. Italija 4 2 1 1 108 : 106 5
3. Belgija 0 0 4 109 : 134 0

Peta grupa:
Litvanija - Finska 29:30, Finska - Litvanija 32:33, Finska - Bosna i Hercegovina 28:29, Bosna i Hercegovina - Finska 31:28,
Bosna i Hercegovina - Litvanija 34:29, Litvanija - Bosna i Hercegovina 39:25.
Tabela:
1. Bosna i Hercegovina 4 3 0 1 119 : 124 6
2. Litvanija 4 2 0 2 130 : 121 4
3. Finska 4 1 0 3 118 : 122 2

Šesta grupa:
Portugal - Bugarska 42:17, Bugarska - Portugal 31:43, Bugarska - Makedonija 30:33, Makedonioja - Bugarska 41:24, Makedonija - Portugal 38:32, Portugal - Makedonija 31:26.
Tabela:
1. Makedonija 4 3 0 1 138 : 117 6
2. Portugal 4 3 0 1 148 : 112 6
3. Bugarska 4 0 0 4 102 : 159 7 0

Sedma grupa:
Srbija - Farski Otoci 47:24, Farski Otoci - Srbija 28:33, Farski Otoci - Izrael 21:26, Izrael - Farski Otoci 31:21, Izrael - Srbija 31:34, Srbija - Izrael 44:36.
Tabela:
1. Srbija 4 4 0 0 158 : 119 8
2. Izrael 4 2 0 2 124 : 120 4
3. Farski Otoci 4 0 0 4 94 : 137 0

Nastup u dodatnim kvalifikacijama - baražu osigurali su pobjednici grupa: Bosna i Hercegovina, Ukrajina, Švicarska, Srbija, Makedonija, Grčka i Rumunija.

Komentari (0)
Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: