EP 2010.
0

Poraz bh. rukometaša u Rusiji

FENA
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretpjela je težak poraz na startu kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2010. godine u Austriji.

U susretu prvog kola grupe 2 kvalifikacija rukometaši BiH su danas u Čehovu poraženi od Rusije sa 37:25 (17:13).

Rusi su svoju nadmoć pokazali već na početku utakmice. Nakon početnog vodstva BiH od 0:1 Rusija je napravila seriju od 7:0 i došla do prednosti od šest golova.

Sredinom poluvremena izabranici Halida Demirovića uspjeli su uspostaviti ravnotežu i do kraja prvog dijela igre prići na četiri gola zaostatka.

No, Rusi su u drugom poluvremenu u potpunosti slomili otpor bh. reprezentacije i do kraja došli do ubjedljivog trijumfa. Domaći rukometaši su bez većih problema postizali golove, a nemoć bh. igrača najbolje se mogla vidjeti u finišu, kada nisu uspjeli poentirati sa dva igrača više.

U reprezentaciji BiH devet igrača se upisalo u listu strijelaca, a najefikasniji su bili Stojanović i Harmandić sa po pet, te Toromanović sa četiri gola.

Naredni susret reprezentacija BiH igra u subotu u Sarajevu, kada dočekuje selekciju Farskih Otoka.