Rukomet
0

Liga prvaka: Poraz rukometaša Bosne

FENA
Rukometaši Bosne u susretu drugog kola Lige evropskih prvaka u nedjelju su u Sarajevu poraženi od španskog Portland San Antonia sa 22:32 (13:12). Prvaci BiH pružili su snažan otpor favoriziranom španskom i evropskom viceprvaku, ali, nažalost, samo do 45. minute igre.

Nakon što su prvi dio završili s golom prednosti "studenti" su bili čak i bolja ekipa, kada su na početku drugog poluvremena poveli sa 16:13.

Serijom 5:0 gosti iz Pamplone su preokrenuli rezultat i najavili da od senzacije, pred 6.000 gledalaca u dvorani "Mirza Delibašić", neće biti ništa. Sve što su "studenti" mogili u nastavku da urade bilo je da u 45. minuti poravanaju rezultat na 18:18, nakon čega su iskusni Španci u potpunosti slomili otpor našeg tima.

Za ubjedljivu pobjedu gostiju pobriniuli su se Andrinjo i Vogrinec, Portugalac i Slovenac u redovima španske "legije stranaca", koji su samo u drugom poluvremnu zajedno 13 puta pogodili mrežu golmana Tahirovića, koji je i ovog puta bio najbolji Bosnin pojedinac sa 18 odbrana.

U drugom susretu A-grupe mađarski Veszpem je na domaćam terenu ubjedljivo savladao slovačku Povaszku Bystricu sa 46:26.

Naredni susret rukometaši Bosne igraju 15. oktobra, kada u Sarajevu dočekuju ekipu Vesprem.

Rezultati 2. kola: A-grupa:

Veszprem - Povazska Bystrica 46:26 (20:14) Bosna - Portland San Antonio 22:32 (13:12)