Liga prvaka
0

Ciudad Real - Bosna 40:24

FENA
Rukometaši Bosne Sunce osiguranja u 2. kolu Lige prvaka večeras su na gostovanju u Španiji poraženi od Ciudad Reala sa 24:40 (9:19).

Prvak BiH očekivano je poražen od najbolje evropske ekipe, koja brani naslov u ovom takmičenju. Bosna je bila ravnopravan protivnik samo do sredine prvog poluvremna, nakon čega su Španci u potpunsti preuzeli igru i na kraju slavili sa ubjedljivih 16 golova.

Najefikasniji u redovima Bosne bio je Bakir Buljugija, koji je igrao samo u drugom poluvremenu, postigaviši pet golova, dok je golman Nebojša Grahovac ostvario 17 uspješnih intervencija.

U drugom susretu B-grupe danski GOG Svendborg u gostima je savladao grčki Doukas sa 41:23 (21:13)

Rezultati 2. kola u B-grupi: Ciudad Real: Ciudad Real - Bosna Sunce osiguranje 40:24 (19:9) Halkida: Doukas - GOG Svendborg 23:41 (13:21)

1. Ciudad Real 2 2 0 0 2 64:58 4
  2. GOG Svendborg TGI 2 1 0 1 65:57 2
  3. Bosna Sarajevo 2 1 0 1 58:62 2
  4. Doukas 2 0 2 45:75 0

Parovi 3. kola 18. oktobra: Doukas - Ciudad Real 19. oktobra: GOG Svendborg - Bosna SO