Liga prvaka
237

Benjamin Burić ponovo briljirao u pobjedi Flensburga protiv Zagreba

Benjamin Burić (Foto: Flensburg)
Rukometaši Flensburga pobijedili su u gostima ekipu Zagreba rezultatom 26:25 te su tako prekinuli crni niz od šest uzastopnih poraza u Ligi prvaka.

Od početka utakmice u hrvatskoj prijestolnici igralo se gol za golom, a njemački tim je proigrao znatno bolje pred kraj prvog poluvremena. Na kraju su na odmor otišli s dva pogotka prednosti.

U nastavku meča Flensburg je sigurno branio prednost. Vodili su sve vrijeme od jednog do maksimalnih tri gola razlike, a onda u dramatičnoj završnici i stigli do važne pobjede.

Njemačku ekipu je do pobjede ponovo vodio sjajni bh. golman Benjamin Burić koji je imao 10 odbrana od 33 upućena udarca pa je ima sjajan učinak od 30 posto.

Inače, najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Marius Steinhauser sa sedam golova, dok su Goran Johannessen i Magnus Jondal postigli po pet. Kod domaćih Marin Šipić je postigao osam, a David Mandić šest.

Flensburg je na petom mjestu grupe A Lige prvaka, dok je Zagreb na posljednjoj osmoj poziciji.