sport
0

Rudi Voeller podnio ostavku

NINA
Trener talijanskog nogometnog prvoligaša Rome Nijemac Rudi Voeller ponudio je u subotu ostavku, nakona poraza svog tima od Bologne 3:1.

Rimski prvoligaš je jučer gostovao u Bologni i već u prvom poluvremenu primio tri gola. U nastavku utakmice sudac je isključio igrače Bologne Giacoma Cipriania i Theodorosa Zagorakisa, pa je Roma skoro 40 minuta imala dva nogometaša više na terenu.

Ekipa Rudija Voellera brojčanu nadmoć iskoristila je samo da smanji rezultat na 3:1, pa je bivši izbornik nogometne reprezentacije Njemačke odmah nakon utakmice ponudio ostavku.

Roma je loše počela sezonu. U četiri prvenstvena kola već je zabilježila dva poraza, a u evropskoj Ligi prvaka izgubila je utakmicu od ukrajinskog Dinama iz Kijeva rezultatom 3:0.

Sportski direktor Rome Franco Baldini potvrdio je talijanskim medijima da je Voeller ponudio ostavku, ali je rekao da se nada da njegova odluka nije konačna i da očekuje da će uprava kluba izvršiti pritisak na Nijemca da promijeni odluku.