Pobjeda i dva poraza bh. takmičara u Tokiju

FENA
Amel Mekić
Amel Mekić
Prvog dana takmičenja na Svjetskom seniorskom judo prvenstvu u Tokiju bosanskohercegovački predstavnici Amel Mekić i Larisa Cerić okončali su nastupe sa jednom pobjedom i dva poraza.

Mekić je u kategoriji do 100 kg, u kojoj je nastupilo 58 boraca, u 1. kolu pobijedio Dominica Dugassea iz Sejšela, dok je u 2. kolu eliminiran od Egipćanina Ramadana Darvisha. Zlatnu medalju osvojio je Japanac Anali Takamasa.

Najbolja bh. sportašica i aktualna juniorska svjetska prvakinja Larisa Cerić u kategoriji više od 78 kg, u kojoj je bila prijavljena 31 takmičarka, završila je nastup na startu porazom od Turkinje Gulsah Kocaturk. Titulu svjetske prvakinje osvojila je domaća takmičarka Mika Sugimoto.

Oboje bh. predstavnika još će nastupiti u apsolutnoj kategoriji, koja je na programu 13. septembra, posljednjeg dana prvenstva.