Novo odličje
895

Pogledajte kako je Lana Pudar osvojila srebro u Budimpešti, Kineskinja Zhang je s "druge planete"

H. H.
Kineskinja Zhang Yufei je bila ubjedljivo najbrža (Foto: Screenshot)
Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Puda osvojila je srebrenu medalju na Svjetskom kupu u Budimpešti, te je nastavila s odličnim rezultatima na startu nove sezone.

Najbolja je bila nevjerovatna Kineskinja Zhang Yufei sa vremenom 2:05.65, a Lana je zaostala preko dvije i po sekunde i kroz cilj je prošla u vremenu 2:08.19.

Zhang je ovim nastupom oborila i rekord Svjetskog kupa, te je na dodjeli medalja čak dobila i zlatnu krunu, kao aposlutno nedodirljiva u ovoj disciplini.

Lana je prethodno u polufinalnim utrkama osvojila treće mjesto, te je u finalu popravila svoj nastup.

Podsjetimo, mlada Mostarka je početkom mjeseca u istoj diciplini osvojila bronzu na Svjetskom kupu u Berlinu.

Dodajmo da će u subotu ujutru započeti i takmičenje u disciplini 50 metara delfin gdje će također Lana uzeti učešće, a u nedjelju su na rasporedu utrke u disciplini 100 metara delfin kada će ona ponovo nastupati.