Sjajna utrka
6

Pinturault opet slavio na veleslalomu u Adelbodenu, Zubčiću još jedno drugo mjesto

Alexis Pinturault potvrdio jučerašnju pobjedu (Foto: EPA-EFE)
U današnjoj utrci veleslaloma u Adelbodenu, šestoj u ovoj sezoni Svjetskog kupa, opet je slavio francuski skijaš Alexis Pinturault koji je tako potvrdio jučerašnju pobjedu.

Pinturault je slavio uz ukupno vrijeme 2:18.36, što je bilo za 1.26 sekundi bolje od drugoplasiranog Filipa Zubčića, koji je također potvrdio jučerašnji rezultat i opet osvojio drugo mjesto.

Na trećem mjestu završio je Loic Meillard koji je imao najbolje vrijeme prve vožnje, dok je četvrti bio njegov sunarodnjak Marco Odermatt.

Današnju trku nažalost je obilježio američki skijaš Tommy Ford koji je izgubio kontrolu nad skijama, nakon čega je pao na glavu, izgubio svijest i probio zaštitnu ogradu, nakon čega je helikopterom prebačen u bolnicu.

Pinturault je lider u plasmanu veleslaloma s osvojenih 440 bodova, prati ga Odermatt sa 400 bodova, dok je Zubčić treći sa 368 bodova.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa Pinturault je preuzeo prvu poziciju sa 675 bodova.