Karate
0

Osam medalja za BiH na "Slovenija Openu"

FENA
Karate reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je osam medalja - dvije zlatne, pet srebrnih i jednu bronzanu na Otvorenom prvenstvu Slovenije u Kranju.

Najsjajnije odličje u pojedinačnim borbama izborio je Nermin Potur u kategoriji do 75 kg, kao i muška reprezentacija BiH u ekipnim borbama.

Druga mjesta osvojili su Mate Odak (do 75 kg), Alem Kupusović (do 84 kg), Oliver Mandarić (do 80 kg) i Admir Zukan (više od 84 kg), te junior Denis Gogić (do 68 kg), dok je bronzana medalja u ekipnim borbama pripala našoj drugoj muškoj ekipi.

Nastup na Slovenija Openu bio je još jedna uspješna provjera forme najboljih bh. karatašica i karataša pred učešće na najvažnijem takmičenju ove godine - Svjetskom prvenstvu, koje se krajem oktobra održava u Beogradu.