sport
0

Novi uspjesi bh. karatea

FENA
Na 4. svjetskom prvenstvu u karateu za kadete i juniore, održanom od 10. do 13. novembra u kiparskom Limassolu, mladi takmičari Bosne i Hercegovine osvojili su po jednu zlatnu i bronzanu medalju.

Titulu svjetskog prvaka u juniorskoj konkurenciji osvojio je 20-godišnji član Karate kluba Ilidža Goran Đekić, dok je njegovom klupskom kolegi Elviru Mašoviću pripalo bronzano odličje.

Tim povodim čelni ljudi Karate saveza BiH na pres-konferenciji promovirali su osvajače medalja i prezentirali rezultate našeg najtrofejnijeg sporta u još jednoj izuzetno bogatoj i uspješnoj sezoni.

Generalni sekeratar Karate saveza BiH Dragoslav Dojčinović naglasio je da su ove sezone osvojene dvije evropske seniorske medalje -srebro i bronza u ekiponim borbama, kao i dva odličja na juniorskom EP, dvije medalje na Mediteranskim igrama, kao i brojna odličja na prvenstvima Balkana i drugim regonalnim takmičenjima i turnirima.

Selektor juniorske reprezentacije BiH Ramiz Potur, trener KK Ilidža iz kojeg su došli osvajači medalja, istakao je da je uspjeh rezultat dugogodišnjeg, napornog i kvalitenog rada u ovom klubu, te obećao nove titule svojih takmičara.

Svjetski juniorski prvak Goran Đekić, u kategoriji do 80 kg u kojoj je nastupilo 40 boraca, do finala je pobijedio predstavnike Poljske, Francuske, Austrije i Kande, a u borbi za zlato, u produžetku meča, bio je bolji od takmičara iz Slovačke. U izuzetoj sezoni Đekić je još osvojio drugo mjesto na EP za juniore i te zlato na prvenstvima Balkana i jugoistočne Evrope.