1

Zulte Waregem zahvaljujući penalu odnio pobjedu protiv Maribora

Maribor - Zulte Waregem (Foto: AFP)
U okviru 4. kola grupne faze Evropske lige Zulte Waregem je večeras slavio protiv Maribora i uspio se popeti na 3. mjesto tabele u grupi D. Bh. fudbaler Nusmir Fajić igrao je svih 90 minuta za Maribor.

Gosti iz Belgije žestoko si pritisnuli Fajićev tim (Maribor) od samog početka. U 5. minuti Hazard je pokušao dovesti Waregem u vodstvo ali lopta odlazi pored gola.

Mariborov Tavares je imao dvije prilike u 13. i 21. minuti ali ne uspijeva zatresti mrežu protivnika.

U 29. minuti Mariborov Mitja Viler napravio je faul u šesnaestercu i sudija dosuđuje penal. Hazard pogađa za vodstvo Waregema od 1:0.

Bh. fudbaler Fajić pokušao je izjednačiti to u 33. minuti ali nije uspio proći kroz odbranu.

Po povratku s pauze Maribor se aktivirao i povećao pritisak na goste. Damjan Bohar imao je sjajnu priliku u 60. minuti kada je pucao glavom ali lopta odlazi malo udesno. Potom njegov kolega Ales Mertelj odlično šutira no golman uspijeva odbraniti.

Viler, koji je skrivio penal zbog kojeg je Waregem došao u vodstvo, pokušao je to ispraviti u 82. minuti, ali lopta odlazi pored lijeve stative.

Utakmica je okončana pobjedom Zulte Waregema koji se popeo na treće mjesto tabele grupe D, dok je Maribor pao na posljednje.