105

Zrinjski slavio u Mostaru protiv Željezničara

(Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
U derbiju 12. kola BHT Premijer lige Zrinjski je na stadionu pod Bijelim Brijegom preokretom savladao ekipu Željezničara.

U poprilično lošoj predstavi u prvom poluvremenu nismo vidjeli puno šansi, a najveće prijetnje bili su korneri.

Ipak, u takvom stanju stvari bolje se snašao Željezničar koji je u 33. minuti preko Tiaga Fariasa poveo sa 1:0. Ovo je Tiagu bio drugi gol za Željezničar u dvije vezane utakmice. Prethodni je postigao protiv Sarajeva u derbiju na Grbavici.

U drugom poluvremenu Željezničar je imao ogromnu šansu da preko Kokota riješi meč, ali je ofanzivac Plavih sa Grbavice promašio nakon prodora Đelmića.

Nakon toga Zrinjski je sve više prijetio. Istakao se Graovac šutem sa distance u 82. minuti, ali je Antolović uspio odbraniti utarac

Probleme za goste donio je Mladenović kada je u 85. minuti dobio drugi žuti karton, pa je ranije morao u svlačionicu.

Minutu nakon toga Zrinjski je izjednačio preko Ognjena Todorovića i razočarao Plave koji su bili tako blizu. Ipak, nakon gola je Željezničar imao veliku šansu da sa igračem manje preko Đelmića u 89. minuti povede sa 2:1, ali je Karačić spasio domaćina.

U petoj minuti sudijske nadokande pobjedu domaćima donio je Filipović koji je matirao Antolovića nakon kornera.