0

Zrinjski slavio protiv Čelika s vatrenih 4:0

(Foto: FF PIXMOS)
U okviru 27. kola BHT Premijer lige Zrinjski je na domaćem terenu savladao Čelik rezultatom 4:0. Strijelci su bili Barišić (35.), Radeljić (44.), Simeunović (56.) i Bekrić (74.).

Meč između Zrinjskog i Čelika bio je vatren, s puno akcije i dobrih prilika. Lider prvenstvene tabele Zrinjski ispunio je obećanje da će učiniti sve da osigura naslov prvaka.

Prvi gol izazvao je polemiku i raspravu sudija i igrača o tome da li je bio ofsajd ili ne. Nakon kraće konsultacije, sudija Dragan Petrović je pokazao prema centru i priznao Barišićev gol koji je Zrinjski doveo u vodstvo od 1:0.

Devet minuta kasnije Radeljić je povećao prednost Plemića na 2:0. Pogodak je postigao nakon kornera.

U 53. minuti domaćin ponovo pokazuje svoju nadmoć i preko Simeunovića dolazi do 3:0.

Dvadesetak sekundi nakon što ušao u igru Bekić postiže gol i Zrinjski dovodi do pobjede od 4:0.

Sljedeći premijerligaški susret Zrinjski igra protiv sarajevskog Olimpica.

BHT Premijer liga, 24. kolo:

Zrinjski - Čelik 4:0

Ranije:

Široki Brijeg - Borac 3:0 Travnik - Sarajevo 2:3 Radnik B. - Olimpic 2:1 Zvijezda - Rudar P. 0:0