22

Zrinjski rutinskom pobjedom u Bijeljini zakoračio u polufinale Kupa BiH

D. P.
Prvak nije imao nikakvih problema (Foto: Screenshot)
Nogometaši Zrinjskog rutinskom pobjedom na gostovanju Radniku u Bijeljini (1:3) zakoračili su u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Aktuelni prvak BiH nije imao nikakvih problema danas protiv doskorašnjeg člana Premijer lige. Golove je mostarski klub postizao na vrijeme.

Već u osmoj minuti, uz malo sreće nakon gužve u kaznenom prostoru, pogodio je Damir Zlomislić. Lopta se odbila od jednog igrača Radnika.

Teški uvjeti za igranje i loš teren uzrokovali su da u nastavku prvog dijela ne bude mnogo mnogo uzbuđenja. Dvije dobre šanse imao je Ivan Jukić, ali nije uspio udvostručiti vodstvo Plemića.

Nakon sat vremena nije bilo promjene rezultata, a onda je Zrinjski "pojačao" i došao do dva brza pogotka.

Tomislav Kiš je u 67. minuti pogodio za 0:2, a treći gol postiže Slobodan Jakovljević. Već tada bilo je jasno ko ide u polufinale, iako je ostala još jedna utakmica.

Do kraja utakmice sjajno je pogodio Dušan Ristić za konačnih 1:3 i tako vratio kakvu-takvu nadu Radniku, iako je teško očekivati da Bijeljinci mogu zaprijetiti Zrinjskom u Mostaru.

Revanš na stadionu Pod Bijelim Brijegom zakazan je za 15. mart.