0

Željezničar slavio protiv Čelika rezultatom 2:0

Piše: E. G.
(Foto: Edin Puzić/Sarajevo-x.com)
Željezničar je u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH na stadionu Grbavica savladao Čelik sa 2:0.

Već u 15. minuti Željezničar je poveo golom Adilovića sa 16 metara. Do 35. minute igrači oba tima su zaradili žute kartone, i to Velibor Vasilić iz redova "plavih" u 25., a Jusić (Čelik) zbog prigovora u 26. minuti. Nešto kasnije "požutio" je i drugi igrač Čelika Martinović.

U posljednjih nekoliko minuta prvog poluvremena Zeba je zaradio povredu, ali se vratio u igru.

Prvih 45 minuta okončane su vodstvom tima sa Grbavice.

U nastavku susreta strijelac prvog gola Adilović je zaradio žuti karton u 48. minuti. U drugom poluvremenu Čelik je pokušavao poentirati kako bi izjednačio rezultat, međutim nisu imali sreće. Željezničar je ponovo zaprijetio i povećao prednost na 2:0 golom Selimovića u 64. minuti.

Do kraja utakmice nije bilo pogodaka, pa je Željezničar slavio sa 2:0.