3

Željezničar odbranio titulu prvaka BiH, Sarajevo osiguralo drugu poziciju

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U okviru 28. kola BHT Premijer lige odigrano je svih sedam susreta u terminu od 17 sati. Nakon ovog kola je Željezničar definitivno osigurao novu titulu prvaka BiH.

GOŠK - Travnik 3:1

Ekipa iz Gabele je povela u 29. minuti golom Bekića. Već u 36. minuti je bilo 2:0 za domaće, a na listu strijelaca se upisao Ramović. Treći gol za domaće je djelo Jusufbašića iz 62. minute. Travničani su rezultat na 3:1 smanjili u 87. minuti preko Isakovića. Tim rezultatom je susret završen.

Široki Brijeg - Borac 4:0

Širokobriježani su od prve minute krenuli ka golu Banjalučana, a u vodstvo su stigli u 30. minuti nakon što je precizan iz jedanaesterca bio Kordić. Isti je igrač do hattricka stigao u drugom poluvremenu. Iskusni napadač je pogodio u 59. minuti. Katastrofu Borca na Pecari je zapečatio svojim četvrtim golom na ovoj utakmici u 82. minuti.

Leotar - Zvijezda 1:1

Publika u Trebinju je pogodak svojih ljubimaca vidjela u 26. minuti kada je pogodio Stojčev. To je bio rezultat prvog poluvremena, a u drogom je Zvijezda izjednačila golom Džafića, koji je pogodio u 75. minuti utakmice. To je bio i konačan rezultat utakmice.

Velež - Željezničar 0:0

Velež i Željezničar su u Vrapčićima podijelili bodove odigravši 0:0. Bilo je to dovoljno da Plavi odbrane titulu prvaka BiH.

Sarajevo - Slavija 1:0

Sarajevo je u utakmicu sa Slavijom ušlo s namjerom da pobijedi. Domaći su napadali, Hadžić je pogodio prečku, ali se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0. U nastavku utakmice, tačnije u 51. minuti, domaći su poveli preko kapitena Džakmića. BIo je to i jedini pogodak na ovom susretu. Sarajevo je ovom pobjedom osiguralo drugu poziciju na tabeli.

Olimpic - Zrinjski 0:0

U prvom dijelu susreta je bilo nekoliko prilika na obje strane, ali ne i golova. Mreže su mirovale i u drugom poluvremenu. Utakmica je završena rezultatom 0:0.

Gradina - Radnik 1:0

Prvo poluvrijeme utakmice između Gradine i Radnika je završeno bez pogodaka, ali su domaći poveli u 68. minuti golom Šehrića. BIlo je to dovoljno za pobjedu ekipe iz Srebrenika.

Rudar P. - Čelik 1:1

U utakmici između Rudara i Čelika u Prijedoru golovi su postignuti i finišu. Gosti su poveli preko Baraća u 86. minuti, a domaći su izjednačili golom Savića minut kasnije.

Rezultati 28. kola BHT Premijer lige:

Gradina - Radnik 1:0 GOŠK - Travnik 3:1 Olimpic - Zrinjski 0:0 Sarajevo - Slavija 1:0 Velež - Željezničar 0:0 Leotar - Zvijezda 1:1 Široki Brijeg - Borac 4:0 Rudar - Čelik 1:1

1. Željezničar 28 19 6 3 43:16 63 2.Sarajevo 28 16 8 4 45:17 56
  2. Olimpic 28 13 9 6 34:24 48
  3. Borac 28 13 8 7 39:23 47
  4. Čelik 28 12 9 7 40:29 45
  5. Široki Brijeg 28 12 6 10 43:28 42
  6. Slavija 28 11 7 10 26:26 40
  7. Zrinjski 28 11 4 13 23:39 37
  8. Leotar 28 9 9 10 26:35 36