Pripreme u Međugorju
42

Željezničar bolji od Rudeša u prijateljskom susretu

F. Z.
Fudbalski klub Željezničar danas je u Međugorju odigrao prijateljski susret s hrvatskim drugoligašem Rudešom. Plavi su slavili rezultatom 2:1.

Željezničar je prvi zaprijetio u prvom poluvremenu, a pokušaj Veselinovića zaustavila je prečka. Prijetio je u prvom poluvremenu i Subašić, ali je ostalo bez promjene rezultata.

Nastavak susreta bolje je otvorio Rudeš, ali ekipa iz Hrvatske nije mogla do gola. Plavi su potom preuzeli kontrolu igre i došli do vodstva. Frane Ikić, koji se nalazi na probi u redovima Plavih, pogodio je glavom nakon prekida.

Željezničar je do dva gola prednosti mogao i nekoliko minuta kasnije, ali je Dženan Osmanović bio neprecizan. Rudeš je uspio izjednačiti preko Burića, ali su nekoliko minuta kasnije Plavi golom Stanića s bijele tačke došli do novog vodstva. Susret je završen rezultatom 2:1 za Željezničar.