Primera
0

Xerez slavio na Calderonu

Odigrane su još četiri utakmice ''rastegnutog'' 32. kola u španskoj nogometnoj Primeri. Iznenađenje večeri priredio je ''fenjeraš'' Xerez gostujućom pobjedom protiv madridskog Atletica 2-1.

Strijelci za goste bili su Bermejo u 9. i Armenteros u 72. minuti, dok Madriđanima za izbjegavanje drugog uzastopnog poraza nije pomogao niti 17. prvenstveni pogodak ove sezone urugvajskog napadača Diega Forlana u 12. minuti.

Xerezu je ovo bila tek druga gostujuća pobjeda ove sezone u Primeri, a šesta ukupno. Svejedno je i dalje na začelju tabele sa 26 bodova. Ispred njega su Tenerife s 29 bodova i Valladolid s 28. Zanimljivo da su u utorak obje te ekipe također osvojile sva tri boda.

Ekipa Malage u gostima je odigrala 2-2 kod Osasune, te s 32 boda drži 17. mjesto na tabeli, posljednje koje jamči ostanak u Primeri. Dvostruki strijelac za Osasunu bio je argentinski napadač Walter Pandiani, koji će 27. aprila napuniti 34 godine.

Dvoboj Zaragoze i Mallorce završio je rezultatom 1-1. Mallorca se i s jednim bodom odvojila na četvrom mjestu na tabeli od Seville: Mallorca sada ima 52 boda, Sevilla jedan manje.

Zanimljivo da je Mallorca kao domaćin dobila 13 od 15 utakmica, a u gostima samo dvije u 17 nastupa. Ovo joj je bio sedmi remi u gostima.

Racing je kao domaćin svladao Espanyol s 3-1.

Od 22 sata na stadionu Camp Nou igraju vodeća Barcelona i Deportivo.

Primera, 32. kolo (srijeda):

Xerez - Atletico 1-2 (Forlan 12 / Bermejo 9, Armenteros 72) Osasuna - Malaga 2-2 (Pandiani 10, 48 / Caicedo 31, Baha 76) Zaragoza - Mallorca 1-1 (Suazo 22 / Gonzalez 13) Racing - Espanyol 3-1 (Tchite 37-11m, 51-11m, Arana 90+1 / Alonso 33)

Barcelona - Deportivo (22.00)

Redoslijed: 1. Barcelona 80 (-1), 2. Real Madrid 77 (-1), 3. Valencia 56 (-1), 4. Mallorca 52, 5. Sevilla 71, 6. Athletic 48 (-1), 7. Getafe 47. 8. Villarreal 46...