Derbi sa Željezničarom na Pecari
0

Wagner u 92. minuti donio pobjedu Širokom Brijegu

Sarajevo-x.com
Široki Brijeg je u utakmici 1. kola Premijer lige savladao Željezničar rezultatom 2:1. Gol odluke je postigao Wagner u 92. minuti utakmice.

Domaćini su došli u vodstvo u 17. minuti autogolom Benjamina Čolića, koji je zakucao loptu u svoju mrežu nakon prodora Wagnera po desnoj strani.

Deset minuta nakon toga, Željezničar je postigao gol iz gotovo identične situacije. Zajko Zeba je ubacio loptu, a nespretni Dino Ćorić je poslao u svoju mrežu.

Utakmicu je obilježio i duži prekid zbog prestanka rada reflektora na stadionu Pecara.

U posljednjim minutama utakmice, Višća je imao veliku priliku da postigne pogodak i donese tri boda ekipi sa Grbavice.

Kako to obično biva, takvi se promašaji u fudbalu kažnjavaju. Wagner je postigao gol u 92. minuti za prvu pobjedu Širokog Brijega u novoj sezoni Premijer lige.

1. kolo Premijer lige:

Široki Brijeg - Željezničar 2:1 (Čolić a.g. 17., Ćorić a.g. 27., Wagner 92.)

Rezultati susreta prvog kola nogometne Premijer lige BiH:

Subota:

Travnik - Zrinjski 2:2 Kozara - Borac 0:1 Velež - Čelik 2:1 Leotar - Zvijezda 0:0 Rudar - Olimpic 1:1