0

Vranješ odigrao 90 minuta u porazu Gijona od Athletica, Sociedad i Levante podijelili bodove

U 28. kolu španske Primere Sporting Gijon je izgubio na svom terenu od Athletic Bilbaoa sa 0:2, dok su Sociedad i Levante odigrali neriješeno (1:1).

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ognjen Vranješ je indirektni krivac za prvi gol gostiju.

Nakon oštrog starta skrivio je slobodan udarac i dobio žuti karton u 26. minuti, a Benat je iz tog prekida postigao prelijep pogodak za 1:0.

U 59. minuti De Marcos je udvostručio prednost, a domaćoj ekipi nije pomoglo ni to što su gosti od 74. minute igrali s ogračem manje, kada je Laporte dobio drugi žuti karton.

Vranješ je odigrao svih 90 minuta u dresu Gijona na poziciji desnog beka. a zbog kartona će propustiti naredni meč kada njegova ekipa gostuje u Malagi.

Sociedad i Levante su u San Sebastianu podijelili bodove. Strijelac za domaće je bio Reyes u 14., a za goste Deyverson u 24. minuti susreta.