Prva liga RS
7

Visoka pobjeda Zvijezde 09 u Mrkonjić Gradu, minimalna pobjeda Rudara

U 21. kolu Prve lige RS dva vodeća kluba tabele Zvijezda 09 i Rudar Prijedor upisali su pobjede i ostali bodovno izjednačeni.

Zvijezda je upisala visoku pobjedu u gostima protiv Slobode iz Mrkonjić Grada rezultatom 6:1.

Golove za Zvijezdu postigli su Govedarica (20', 25', 59'), Zlatković, Bajić i Krajišnik (62' penal, 85'), dok je jedini gol za domaći tim postigao Sladojević.

Utrku sa Zvijezdom nastavio je Rudar iz Prijedora koji je kao domaćin golom Jakupovića iz penala u 70. minuti savladao Drinu (1:0).

Minimalnu pobjedu upisala je i Slavija koja je kao domaćin slavila protiv FK Podrinje Janja rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Stojanović u 41. minuti.

Rezultati 21. kola Prve lige RS:

Sloboda Mrkonjić Grad - Zvijezda 09 1:6 Rudar Prijedor - Drina 1:0

Sloga Doboj - Sutjeska 2:2 Slavija - Podrinje Janja 1:0 Kozara - Napredak 0:0 Željezničar Sport-team - Tekstilac 1:1