Serie A
2

Važna pobjeda Napolija u gostima, Cagliari osvojio tri boda u 93. minuti

Ekipa Napolija ostvarila je izuzetno bitnu pobjedu protiv Verone u meču 27. kola italijanske Serije A rezultatom 2:0, dok je u istom terminu Cagliari kao gost golom u finišu meča pobijedio SPAL sa 1:0.

Napoli je nakon prvih 45 minuta imao prednost od 1:0, a pogodak nakon centaršuta Politana iz kornera postigao je Milik.

Verona je u 61. minuti golom Faraonija stigla do poravnanja, no sudija je nakon VAR konsultacija poništio gol, a konačnih 2:0 za Napoli postavio je Lozano u 90. minuti susreta.

Ovom pobjedom Napoli se vratio u borbu za Ligu prvaka, a oni sada imaju 42 osvojena boda, devet manje od Atalante koja je na četvrtom mjestu. S druge strane, Verona ostaje na izuzetno dobroj osmoj poziciji.

U drugom meču koji je počeo u terminu od 19:30 sati, Cagliari je pogotkom u finišu meča stigao do pobjede protiv SPAL-a u gostima. Trenutak odluke desio se u 93. minuti kada je Simeone pogodio za 0:1 i tako svom timu donio važnu pobjedu i tri boda.

SPAL tako ostaje u zoni ispadanja sa samo 18 bodova, sedam manje od Genoe koja je prva iznad zone ispadanja.