74

Vardy ponovo presudio svojoj redovnoj mušteriji Arsenalu

N. K.
Vardy slavi pogodak na Emiratesu (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Leicestera pobijedili su na Emiratesu u okviru 6. kola Premiershipa ekipu Arsenala rezultatom 1:0 te su tako prekinuli niz od dva poraza koja su doživjeli na svom terenu bez postignutog gola.

Već u petoj minuti zabilježeno je prvo uzbuđenje kada je Lacazetteu poništen pogodak zbog ofsajda, a malo kasnije u dobroj šansi bio je i Bellerin.

Nastavio je Arsenal napadati i do kraja poluvremena je imao još dvije dobre šanse. U prvoj je Lacazette izblokiran u posljednji tren, a u drugoj je šut Sake prošao kraj stative. Nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu.

Leicester ni u nastavku meča nije ništa specijalno radio, dok je Arsenal nastavio prijetiti pa je Schmeichel krajnjim naporom spasio gol nakon udarca Bellerina.

Kazna za sve promašaje stigla je deset minuta prije kraja meča. Under je odlično istrčao kontru pa centrirao Vardyju koji iz zaleta glavom posprema loptu u mrežu za konačnih 0:1. Zanimljivo da je ovo Vardyju bio 11. pogodak u 12 utakmica koliko je odigrao protiv Arsenala.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac nije bio ni na klupi Topnika za ovaj meč.

Leicester je večerašnjim pobjedom skočio na četvrto mjesto Premisershipa, dok je Arsenal ostao na desetoj poziciji.

Arsenal - Leicester 0:1 (Vardy 80')