53

Valencia osramoćena u grotlu Nou Campa: Messi i Suarez utrpali sedam komada za Barcu

Mašinerija. Jedna riječ koja opisuje Barcelonu. U prvom meču polufinala Kupa kralja tim Luisa Enriquea osramotio je Valenciju i poslao je kući sa sedam golova u mreži. Da, rezultatom 7:0 ispraćeni su Šišmiši.

Briljirali su Messi i Suarez koji su postigli sve golove gostima koje sa klupe predvodi Gary Neville. Engleskom treneru Valencia je prvo trenersko iskustvo, a ovo je poraz koji nikad neće zaboraviti.

Suarez je pogodio već u sedmoj minuti, a onda i pet minuta kasnije. Do kraja poluvremena Barcelona je postigla još jedan gol. Strijelac je bio Messi u 29. minuti. Kada je Mustafi u 42. minuti dobio crveni karton i skrivio penal bilo je jasno da će "krv poteći". Malo su gosti odahnuli kada Neymar nije iskoristio penal, ali uslijedilo je demoliranje u drugom dijelu.

Messi je nastavio golgetersku formu sa nova dva gola koja su stigla u 59. i 74. minuti, a onda se ponovo na scenu vratio Suarez i dodao još dva gola u posljednjih deset minuta meča.

Uzvrat se igra za sedam dana na Mestalli i, sasvim je jasno, bit će obična formalnost.