96

Tok utakmice: Željezničar - Sarajevo 1:0

U okviru 11. kola BHT Premijer lige BiH Željezničar i Sarajevo su odigrali 106. vječiti gradski derbi na stadionu Grbavica. Plavi su pobijedili rezultatom 1:0, a gol je postigao Tiago. Direktan tekstualni prenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
104' - Kraj utakmice! Željezničar je pobijedio Sarajevo na Grbavici u vječitom derbiju rezultatom 1:0, a jedini gol je postigao Tiago.
103' - Duljević centrira, loptu ponovo hvala Antolović.
102' - Stokić u ofsajdu.
102' - Antolović siguran nakon nove akcije Sarajeva. Benko ništa nije napravio u napadu.
101' - Mulalić i Pekić daju instrukcije nogometašima Željezničara s krova tunela.
100' - Nešto više od dvije minute do kraja utakmice.
99' - Centaršut Velkoskog, interveniše odbrana Plavih.
98' - Mladenović dobija žuti karton zbog oštrog starta na Bekića.
97' - Kratko dodavanje, Rustemović ponovo katastrofalno centrira.
97' - Velkoski ubacio iz slobodnog udarca, bit će korner.
96' - Žuti karton za mladog Hasanovića.
96' - Strijalac gola Tiago ispraćen aplauzom. Mijenja ga Joco Stokić.
95' - Sarajevo i dalje bez načina da dođe do gola Željezničara.
94' - Đelmić ubacio iz kornera, ali loše.
93' - Korner za Plave.
93' - Edis Mulalić dobija crveni karton. Trener Želje mora na tribine.
91' - Ivan Tatomirović dobio žuti karton.
91' - Sudijska nadoknada iznosi 12 minuta.
90' - Dino Hasanović ulazi u igru umjesto Dženisa Beganovića.
89' - Loš ubačaj Rustemovića, nevjerovatno. Propala nova prilika za Sarajevo.
88' - Udarac Radovca izblokiran.
88' - Duljević u nedozvoljenoj poziciji.
86' - Bliži se kraj utakmice. Sarajevo zasad nemoćno.

84' - Slobodan udarac za Sarajevo, Puzigaća pogađa živi zid. Sadiković ostao na travi.
83' - Kokot se vraća u igru. Njegova povreda nije ozbiljna.
83' - Kokot se žali na povredu. Ukazuje mu se pomoć.
82' - Okić u ofsajdu. Nije bio pažljiv, pa propada akcija Sarajeva.
81' - Duljević šutira s distance, odbrana Plavih blokira njegov udarac. Nema ideje Bordo ekipa.
80' - Akciju Željezničara zaustavio Ivan Tatomirović. Ješić traži da se ne gubi vrijeme i da se krene naprijed.
78' - Ovako su navijači Željenzičara proslavili gol Tiaga.

[VIDEO]8Cvl_GUERgk[/VIDEO]

77' - Tiago ponovo u ofsajdu.
76' - Petnaest minuta do kraja regularnog dijela utakmice, ali će biti dosta nadoknade zbog prekida.
75' - Gromoglasna podrška Manijaka. Kokot šutira, ali neprecizno.

74' - Anela Hebibovića mijenja Amer Bekić.
73' - Sarajevo pokušava napraviti šansu, odbrana Željezničara zasad nesavladiva.
72' - Amer Bekić se sprema da uđe u igru. Sasvim očekivano. Sarajevo slabo igra u napadu.
71' - Novi ofsajd za Tiaga.
70' - Utakmica je nastavljena.
70' - Secouba Diatta se također zagrijava. Nekad je nosio dres Sarajeva.
70' - Policija ispred tribine s navijačima Sarajeva. Valjić se konsultuje s delegatom.
69' - Ješić poslao an zagrijavanje Bekića, Kovačevića i Berberovića. Hasanović, Hiroš i Stokić su igrači Željezničara koji se zagrijavaju.
67' - Prekid još uvijek zbog bakljade, Delač može nastaviti utakmicu. Vatrogasci imaju posla, navijači Sarajeva zapalili nekoliko stolica. Delegat sve bilježi, bit će kazni za oba kluba.

65' - Bakljada i dimne na tribini na kojoj su navijači FK Sarajevo.
65' - Prekid, ukazuje se pomoć Delaču.

63' - Delaču žuti karton. Protestvovao je nakon što je pogođen predmetom s tribine gdje su navijači Željezničara. Zadobio je posjekotinu na glavi poslije sudara s Tiagom.
61' - Šut Beganovića nije bio precizan. Na drugoj strani je potom pokušao Okić, ali nema gola.
60' - Nogometaši FK Sarajevo također imaju podršku s tribina.

[VIDEO]66Z74O5U02A[/VIDEO]

59' - Svaki dobar potez igrača Željezničara nagrađen je aplauzom s tribina.

59' - Jovan Blagojević napušta igru zbog povrede, u igru je ušao Enis Sadiković.
57' - Dobra igra na Grbavici sa obje strane. Ipak, bolji Željezničar.

54' - Nova dobra šansa za Plave. Kokot asistirao Đelmiću, koji šutira pored gola Sarajeva.
53' - Novi ofsajd za Tiaga.
52' - Tiago u ofsajdu. Sarajevo imalo sreće nakon kontre Plavih.
51' - Kakva šansa za Željezničar i kakva odbrana Delača. Pokušali su Kokot i Đelmić, ali golman Sarajeva čudesno brani.

50' - Benko u ofsajdu.
49' - Rustemović ubacio, Antolović hvata loptu.

48' - Korner za Sarajevo.
47' - Utakmica se nastavlja.

46' - Hebiboviću se ukazuje pomoć.
46' - Plavi kreću u prvi napad.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Željezničar ima minimalno vodstvo protiv Sarajeva.
- Sada su se pojavili i igrači Željezničara. Drugo poluvrijeme uskoro počinje.
- Igrači Sarajeva su izašli na teren i spremni su za nastavak utakmice.
- Nogometaši su još uvijek u svlačionicama. Očekuje nas drugo poluvrijeme.
- Trener FK Sarajevo Miodrag Ješić će definitivno imati šta reći svojim izabranicima.

- Željezničar je bio bolji protivnik na terenu većim dijelom prvog poluvremena. Bordo ekipa je izvršila pritisak u finišu prvog poluvremena, ali do izjednačenja nije uspjela doći.

45'+4 - Kraj prvog poluvremena. Željezničar protiv Sarajeva vodi sa 1:0 golom Tiaga.
45'+3 - Treći korner za Željezničar.
45'+2 - Manijaci su znali proslaviti gol protiv ljutog rivala.

45' - Edis Mulalić može biti zadovoljan igrom svoje ekipe.

45' - Petljao je Đelmić i upropastio dobru kontru Plavih.

44' - Sarajevo pokušava u posljednjim trenucima prvog poluvremena doći do izjednačenja.

43' - Korner za Sarajevo, Blagojević otklonio opasnost.
42' - Udarac Duljevića, lopta odlazi pored gola. Kosorić je blokirao udarac.

41' - Lijep potez Puzigaće, Memija napravio prekršaj. Prilika za ubačaj u šesnaesterac Plavih.
40' - Dosta prekida u drugom dijelu prvog poluvremena.

39' - Sarajevo trenutno nešto bolji protivnik na terenu. Plete se mreža oko gola Plavij.
38' - Požrtvovana igra obje ekipe na terenu.

37' - Bordo ekipa vrši pritisak na odbranu Željezničara.
36' - Sarajevo traži priliku za izjednačenje.

36' - Ukazuje se pomoć Memiji.
35' - Žuti karton za Bojana Puzigaću.
34' - Željezničar kontroliše utakmicu i ima minimalno vodstvo.
32' - Žuti karton za Bogdanovića.

31' - Blagojević izveo slobodan udarac. Kokot centrirao za Beganovića, koji šutira pored gola.
30' - Željezničar dosta bolji protivnik na terenu. Prekršaj Rustemovića na Đelmiću.
29' - Velkoski šutirao prema golu iz slobodnog udarca, nema opasnosti po Antolovića.
28' - Nastavljena utakmica.
26' - Prekid zbog bakljade.

26' - Loša reakcija odbrane Sarajeva, lopta je došla do Blagojevića, koji šutira,a lopta pogađa Tiaga i završava u golu.. Bakljada na jugu.
25' - GOOOOOOL! Jovan Blagojević pogodio mrežu Sarajeva. Željezničar poveo. Naknadno gol pripisan Tiagu, kojeg je lopta pogodila na putu do gola.

24' - Šut danas odličnog Duljevića, ponovo siguran Antolović.
24' - Ubačaj Velkoskog nakon akcije Sarajeva, Antolović nije imao problema.
23' - Blagojević loše izvodi korner s druge strane, lopta za Sarajevo.
22' - Korner za Željezničar izvodi Đelmić, Tatomirović otklanaj opasnost.
21' - Benko skočio nakon centaršuta, ali loše odreagovao. Bila je to dobra prilika za Bordo ekipu.
20' - Nakon 20 minuta, Željezničar bolji. Plavi imali više prilika.
18' - Prodor Memije Đelmić ubacio u peterac, ali Thiago ne dolazi do lopte. Smjenjuju se napadi Plavih.
17' - Thiago dobro šutira, lopta ispada Delaču, ali je golman Sarajevo ispravio svoju grešku i uhvatio loptu.
16' - Dobra solo akcija Duljevića, lopta za Hebibovića, koji ipak nije bio dovoljno brz.
15' - Manijaci traže gol od svojih ljubimaca.

14' - Zasad odličan derbi, s mnogo trke i borbe.
13' - Korner za Sarajevo izvodi Velkoski. Dobar ubačaj, Puzigaća šutirao, ali lopta završila pored gola Antolovića.
12' - Nova dobra akcija Željezničara, Beganović glavom preko gola.
11' - Brazilac Tiago nakon ubačaja Kokota loptu šalje pored gola Sarajeva.
11' - Igra se između dva šesnaesterca, mreže zasad miruju. Treba reći da je teren odlično pripremljen.
10' - Oko 15.000 navijača na Grbavici prati gradski derbi.

9' - Prekršaj za Željezničar, Blagojević uposlio Đelmića, ali akcija nije dobro odigrana, lopta za Delača.
7' - Na drugoj strani Barbarić zaustavlja Đelmića.
7' - Napad Sarajeva po desnoj strani zaustavio Bogdanović.
6' - Sudija Valjić neće tolerisati grubu igru.
5' - Oštar prekršaj Beganovića, opomena pred žuti karton.
5' - Plavi također imaju gromoglasnu podršku.

3' - Početno ispitivanje snaga. Sjajna atmosfera na tribinama.

2' - Prilika za Benku, Antolović siguran. Opasan napad Sarajeva.
2' - Prvi napad neuspio, lopta kratko kod Plavih, pa novi napad FK Sarajevo.
1' - Počeo je derbi Željezničar - Sarajevo! Bordo ekipa prva kreće s terena.
15:26 - Igrači izlaze na teren, utakmica uskoro počinje.

15:25 - Oko pet minuta do početka utakmice.
15:24 - Sarajevo ima pobjedu više od Željezničara u ligaškim derbijima.
15:23 - Na Željinom stadionu navijači Plavih pjevaju dobro poznatu Tifinu "Grbavicu". "Grmi" sa juga.
15:20 - Deset minuta do početka utakmice na Grbavici.
15:19 - Trener Sarajeva Miodrag Ješić je također dobro pripremio svoje izabranike. Namjera Bordo ekipe je da nametne svoj stil igre na Grbavici i ponovo upiše sva tri boda.
15:18 - Mulalić je istakao da je uprkost kratkom vremenskom periodu uspio spremiti svoju ekipu. Dodao je da će njegova ekipa napraviti dobar rezultat ako primijeni 30 ili 40 posto onoga što je urađeno na treninzima.
15:14 - Prije početka utakmice su svoja očekivanja otkrili legende sarajevskih rivala Refik Šabanadžović i Predrag Pašić. Mišljenja su podijeljena, obojica vjeruju u pobjedu svoje ekipe.
15:12 - Iako je Sarajevo u boljoj formi od Željezničara, iz oba tabora su istakli da forma i favoriti u derbiju ništa ne znače.
15:10 - Bivši trener i menadžer Željezničara Amar Osim došao je na Grbavicu gdje će pratiti derbi. Navijači su srdačno pozdravljali.

15:07 - Derbi protiv Sarajeva će za novog šefa stručnog štaba Plavih Edisa Mulalića biti prva utakmica na kormilu prvog tima. Mulalić je uoči derbija rekao da njegova ekipa važnu utakmicu dočekuje "hladne glave" i "ostaviti srce na terenu".
15:06 - U izjavama prije derbija igrači FK Sarajevo su poručili da žele ponovo osjetiti slast pobjede. Krste Velkoski i Haris Duljević su u prošlom derbiju odigranom na Grbavici bili strijelci za svoj tim, pa su izrazili nadu da i ovog puta mogu odlučiti pobjednika.
15:05 - Stadion Grbavica se polako puni. Spremna je i obnovljana plava lokomotiva sa "dežurnim" mašinovođom.

15:03 - Za sigurnost svih učesnika današnjeg derbija brinu se jake policijske snage, kako bi najveći sportski događaj u našem gradu protekao bez problema.

15:02 - Igrači Željezničara i Sarajeva su na terenu stadiona Grbavica i zagrijavaju se za utakmicu.
15:01 - Veliki broj navijača FK Sarajevo stigao je na Grbavicu gdje će u današnjoj utakmici bodriti svoje ljubimce. Bordo armija je stigla na Željin stadionu u korteu.

15:00 - Vremenski uslovi su idealni za igru, danas nas očekuje pravi spektakl. Utakmica počinje za pola sata.
14:59 - Početni sastav Željezničara, koji je domaćin u ovom susretu, čine Antolović, Kosorić, Memija, Blagojević, Đelmić, Mladenović, Hadžiahmetović, Beganović, Bogdanović, Tiago, Kokot.
14:58 - Poznati su sastavi današnjeg derbija. Za Sarajevo će od prve minute zaigrati Delač, Hebibović, Puzigaća, Barbarić, Tatomirović, Rustemović, Radovac, Okić, Duljević, Velkoski i Benko.
14:56 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos derbija 11. kola i 106. duela vječitih rivala Željezničara i Sarajeva. Utakmica se igra na stadionu Grbavica s početkom u 15:30 sati.