31.3.2015. u 22:21
111
363
111
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Beču odigrala prijateljsku utakmicu protiv reprezentacije Austrije. Tekstualni prenos ove utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
92' - Utakmica je završena rezultatom 1:1. Austrijance je u vodstvo doveo Janko, a tokom drugog poluvremena izjednačio je Hajrović.

91' - Korner za Austriju, nema opasnosti.

89' - Weimann ulazi umjesto Sabitzera.

89' - Austrijanci napadaju, dobro interveniše naša odbrana.

87' - Bliži se kraj susreta. I dalje je 1:1.

83' - "Hoćemo pobjedu", skandiraju naši navijači.

83' - Sušić ulazi umjesto izvanrednog Hajrovića.

82' - Ovacije za Muhameda Bešića.

80' - Izet Hajrović šutira iz teške pozicije i pogađa vanjsku mrežu.

79' - Hinterseer ulazi umjesto Junuzovića.

79' - Prcić ulazi umjesto Hadžića.

79' - Nešto više od deset minuta do kraja utakmice.

76' - Sjajna intervencija naše odbrane. Zukanović i Bičakćić izvanredni.

74' - Velika borba na sredini terena.

70' - Korner za Austriju. Srećom nema opasnosti za Begovića.

69' - Ibišević ulazi umjesto Vršajevića.

67' - Udarac Edina Džeke odlazi tik pored stative austrijskog gola. Bila je to velika prilika za naš tim.

66' - Hajrović šutira nakon prodora Edina Džeke. Siguran Ozcan.

64' - Žuti karton za Muhameda Bešića

61' - Izmjena. Arnautović izlazi iz igre, a ulazi Harnik.

61' - Bičakčić je šutirao glavom. Lopta odlazi pored gola.

60' - Prekršaj nad Edinom Džekom.

60' - Štilić je napravio prekršaj na sredini terena.

59' - Arnautović u prodoru, srećom neuspješan je.

57' - Naši igrači dobro kombinuju na sredini terena.

55' - Izmjena. Štilić ulazi u igru umjesto Medunjanina.

53' - Prekršaj nad Begovićem.

51' - Veoma dobar početak drugog poluvremena. Idemo po pobjedu.

47' - GOOOOOOOL! Bravo Hajroviću!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjene u našoj selekciji. Bešić i Šunjić su ušli u igru umjesto Pjanića i Spahića.

45' - Kraj prvog poluvremena. Austrija vodi 1:0 golom Janka.

41' - Žuti karton za Sabitzera.

41' - Kontru naših igrača prekršajem zaustavljaju Austrijanci.

40' - Žuti karton za Emira Spahića.

39' - Naši navijači i dalje pružaju gromoglasnu podršku bh. reprezentativcima.

34' - Strijelac je Janko. Jeftino smo primili pogodak.

34' - Gol. Austrija vodi.

34' - Za sada nema većih prilika na utakmici.

33' - Džeko pravi prekršaj u napadu.

31' - Grub prekršaj nad Spahićem.

26' - Bakljada BH Fanaticosa

26' - Novi prekršaj, Austrija će imati loptu.

25' - Alaba je neprecizan. Živi zid je dobro odigrao svoju ulogu.

24' - Novi slobodan udarac za Austriju u opasnoj zoni.

21' - Naši igrači dobro kombinuju i drže loptu u posjedu.

19' - Pjanić šutira glavom, ali neprecizno.

18' - Austrijanci polako preuzimaju inicijativu.

17' - Brani Begović!

16' - Slobodan udarac za Austriju. Udaljenost je 25 metara od gola.

14' - Zukanović dobro interveniše u odbrani.

12' - Dobar početak susreta.

8' - Fenomenalan potez Hajrovića na sredini terena, oslobodio se dvojice igrača.

6' - Odlični Spahić je zagradio loptu i zaustavio napad Austrijanaca.

6' - Hajrović šutira, ali nema opasnosti za Austriju.

4' - Opasna situacija u našem šesnaestercu, ali Spahić je izbacio loptu.

4' - Korner za Austriju. Džeko je otklonio opasnost.

3' - Naši reprezentativci su solidno otvorili utakmicu i drže na distanci Austrijance koji ne mogu prići našem golu.

1' - Počela je utakmica. Poželimo sreću našim Zmajevima!

20:28 - Pjesma naših navijača odjekuje stadionom u Beču.

20:26 - Kako javlja reporter portala Klix.ba stadion je popunjen do posljednjeg mjesta. Trenutno je prisutno 55.000 gledalaca.

20:23 - Naši navijači su spremni pružiti maksimalnu podršku Zmajevima.

20:22 - Bliži se početak susreta. Igrači su u tunelu stadiona.

20:20 - Za Bosnu i Hercegovinu večeras će na teren istrčati: Begović, Mujdža, Bičakčić, Spahić, Zukanović, Vršajević, Hadžić, Medunjanin, Pjanić, Hajrović i Džeko.

20:19 - Za Austriju će nastupiti: Ozcan, Dragovič, Suttner, Wimmer, Klein, Junuzović, Baumgartlinger, Sabitzer, Alaba, Arnautović i Janko.

20:19 - Poznati su i sastavi za večerašnju utakmicu.

20:16 - "Austrijanci Igraju dobar nogomet, ali ne mislim da su oni veliki favoriti jer i mi imamo kvalitetan tim. Na nama je da pokažemo kako imamo argumente da im odgovorimo", rekao je selektor Baždarević.

20:15 - Večeras će na stadionu Ernst Happel u Beču biti preko 20.000 bh. navijača

20:11 - Iako naši reprezentativci večeras igraju prijateljski meč, bit će to dobra prilika za pojedine igrače koji do sada nisu mnogo igrali. Oni se večeras mogu nametnuti selektoru naše selekcije Mehmedu Baždareviću.

20:10 - Naši igrači se u ovom trenutku zagrijavaju na terenu.

20:08 - Kako javlja reporter portala Klix.ba u Beču je prolom oblaka i uslovi za igru mogli bi biti teški ukoliko se pljusak nastavi.

20:07 - Dobrodošli na tekstualni prenos prijateljske utakmice Austrija - Bosna i Hercegovina koja se igra na stadionu Ernst Happel u Beču.