Tok utakmice: Široki Brijeg - Udinese 1:3

1.8.2013. u 21:48
0
177
0
Utakmicu trećeg pretkola Evropske lige između Širokog Brijega i Udinesea, kao i najnovije fotografije sa utakmice, imali ste priliku pratiti uživo na portalu Klix.ba. Susret na Bilinom Polju u Zenici Udinese je riješio u svoju korist rezultatom 1:3.
90+2' - Kraj utakmice. Udinese je već nakon prve utakmice riješio sve dileme u vezi sa prolaskom u play-off.

90+1' - Bilobrk je pogriješio, ali je Da Silva zamalo neprecizan.

90' - Igrat će se još dvije minute sudijskog vremena.

85' - Uz veliki aplauz publike u Zenici Di Natale napušta teren. Umjesto njega ušao je Mago.

84' - Dobra prilika za Di Natalea, Ješe raščišćava situaciju. Muriel iz izgledne prilike šutira preko gola.

81' - Slobodan udarac za Široki. Prilika za Šilića. Odbijena lopta od živog zida, nakon čega Barišić propušta veliku priliku za 2:3.

77' - Gooooool! Ćorić pogađa za 1:3. Asistirao je Barišić.

73' - U redovima Udinesea Lazzari mijenja Pereyru.

72' - Barišić je dobro asistirao Šiliću, ali ovaj je neprecizan.

70' - Šilić je ušao umjesto Zakarića.

70' - Odlična prilika za Udinese, ali ostaje 0:3.

65' - Jedanaesterac za Udinese, Ješe je igrao rukom. Di Natale je izveo panenku, ali je Bilobrk odlično reagovao i izbio loptu u korner.

63' - Muriel se našao u odličnoj prilici, lobovao Bilobrka, ali lopta ide preko gola.

61' - Blajić je dobro centrirao, ali golman Udinesea boksuje loptu.

59' - Četvrti korner za Široki, koji nikako da ozbiljnije ugrozi gol gostiju.

56' - Di Natale u ofsajdu.

54' - Treći korner za Široki.

51' - Slobodan udarac za Udinese sa 30 metara. Di Natale je dobro šutirao, a sudija svira prekršaj za Široki, jer se Pinzi nepravilno gradio u živom zidu.

46' - U redovima Udinesea Widmer je ušao umjesto Baste, dok je trener Širokog na početku drugog dijela napravio dvostruku izmjenu. Marić je ušao umjesto Wagnera, a Barišić je zamijenio Kordića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1' - Marković dobija žuti karton.

42' - Zakarić je zaradio žuti karton.

45+1' - Domizzi se u samom finišu prvog dijela našao u izglednoj prilici, ali se nije najbolje snašao. Završeno je prvo poluvrijeme, Udinese je opravdao ulogu favorita i već nakon prvih 45 minuta stekao veliku prednost.

45' - Igrat će se još jedan minut sudijskog vremena.

39' - Muriel postiže svoj drugi gol na utakmici. Udinese vodi 0:3. Poslije duplog pasa sa Pereyrom, Muriel lako prolazi pored Bilobrka i plasira loptu u gol.

37' - Nakon poluprilike Blajića, uzvratio je Muriel odličnim driblinzima u 16-ercu Širokog, ovog puta bez rezultata.

31' - Gol! Muriel pogađa za vodstvo Udinesea 0:2. Asistirao je Di Natale.

27' - Drugi korner za Široki. U kornerima je 2:2.

24' - Di Natale raspoložen, ponovo se našao u prilici, šutirao, ali Bilobrk je bio dobro postavljen.

22' - Velika prilika za Muriela, odbrana Širokog je naivno ispala, ali igrač Udinesea šutirao je tik pored stative golmana Bilobrka.

21' - Muriel šutira sa velike udaljenosti, lopta prolazi daleko od gola Bilobrka.

18' - Drugi korner za Udinese na utakmici.

16' - Gol! Di Natale je sjajno izveo slobodnjak i doveo Udinese u vodstvo 0:1. Pogodio je talijanski napadač sa udaljenosti od 25 metara.

15' - Slobodan udarac za goste iz Italije. Prilika za Di Natalea.

13' - Prvi udarac iz ugla za Udinese.

11' - Kordić se našao u ofsajdu.

7' - Di Natale je šutirao sa nešto više od 20 metara, lopta prolazi pored gola. Široki je dobro počeo utakmicu.

2' - Prvi udarac iz ugla za bh. predstavnika.

1' - Utakmica je počela. Široki Brijeg je prvi krenuo sa centra.

-' - Još je 15 minuta do početka susreta. Timovi će nastupiti u sljedećim sastavima:

Široki Brijeg: Bilobrk, Ješe, Špikić, Blaić, Marković, Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Ivanković, Kordić.

Udinese: Kelava, Danilo, Basta, Domizzi, Gabriel Silva, Heurtaux, Allan, Pereyra, Pinzi, Muriel, Di Natale.