7

Tok utakmice: Shirak - Zrinjski 2:0

Armenski predstavnik Shirak i bh. predstavnik Zrinjski danas su odigrali prvu utakmicu 1. pretkola Evropske lige. Shirak je pobijedio rezultatom 2:0, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90'+3 - Kraj utakmice. Shirak je pobijedio Zrinjski rezultatom 2:0 u prvoj utakmici 1. pretkola Evropske lige. Plemići nisu pružili dobru igru, ali će priliku za popravni imati naredne sedmice na svom terenu. Shirak je stekao dobru zalihu uoči revanša.

90'+2 - Dobra kontra Shiraka, ali je odbrana Zrinjskog ipak uspjela otkloniti opasnost.
90'+1 - Igra se sudijska nadoknada.
90' - Žuti karton za Davtyana.
89' - Sve manje nade za barem jedan pogodak Plemića.
86' - Aćimović mijenja Nikolića.
85' - A. Muradyan u igri umjesto Bougouhija.
85' - Pet minuta do kraja regularnog dijela utakmice, Zrinjski gubi od Shiraka.
82' - Dobra prilika za Shirak, ali je neprecizan bio Malakyan.
81' - Dujković ponovo dobro brani.
80' - V. Ayvazyan ulazi u igru umjesto Diarrassoube.

79' - U ofsajdu igrači Shiraka.
78' - Zabrinuta lica na klupi Zrinjskog, Plemići su morali bolje odrigrati ovu utakmicu.

77' - Neprecizan je i Žeravica.
75' - Neproecizan šut Muminovića.
75' - Korner za Zrinjski, ali nema opasnosti po golmana domaćih.
73' - Očajan šut Žeravice, lopta odlazi visoko iznad gola Shiraka.
72' - Sada bi barem jedan gol dobro došao Zrinjskom za revanš u Mostaru.
71' - Filipovića mijenja Stojanović.

70' - Pokušaj Filipovića brani golman Shiraka Ermakov
69' - Nažalost, Zrinjski danas izgleda nemoćno, što pokazuje i rezultat.

67' - Drugi gol za Shirak koji sada vodi 2:0 protiv Zrinjskog. Bougouhi ovog puta nije pogriješio.
66' - Fenomenalna prilika za Shirak, ali Bougouhi neprecizan.
64' - Žuti karton za Davoyana zbog zadržavanja igre.

62' - Kontru Shiraka zaustavlja Dujković nakon istrčavanja.
62' - Plemići danas slabo izvode prekide. propadaju dobre prilike.
61' - Shirak danas bodre oni najmlađi, ali i najstariji.

59' - Barikyan ulazi umjesto Hakobyana u ekipi Shiraka.

57' - Plemići pokušavaju presingom doći do lopte.
56' - Kakva šansa za Zrinjski......Blokiran Šćepanovićev udarac s ruba šesnaesterca.
54' - Shirak lijepo igra danas, mora se priznati da zasluženo vodi.
52' - Nikolić u ofsajdu.
52' - Odličan udarac Šćepanovića, ali brani golman domaćih. Šteta!
51' - Zrinjski i dalje nema ideju kako doći do gola Shiraka.

47' - Opasan napad Shiraka, dobro reaguje Dujković i spašava svoju mrežu.
46' - Prekršaj upravo na Šćepanoviću.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

- Umjesto Simeunovića će u drugom poluvremenu igrati Šćepanović.
- Uskoro počinje drugo poluvrijeme.

- Nogometaši su još uvijek na odmoru, Marinović će definitivno imati šta prigovoriti svojim izabranicima.
- Na klupi Zrinjskog nalaze se Karačić, Aćimović, Zlatić, Šćepanović, Vranjić, Stojanović i Petra. Možda neko od njih može promijeniti situaciju na terenu.
- Ekipa Vinka Marinovića mora zaigrati bolje u drugom poluvremenu ukoliko se u Mostar želi vratiti neporažena.
45+' - Kraj prvog poluvremena, Plemići gube od Shiraka nakon prvih 45 minuta utakmice.

45+ - Muminović ponovo šutira neprecizno. ostaje Shirak - Zrinjski 1:0.
45+ - Igra se sudijska nadoknada.
45' - Očekuje se kraj prvog poluvremena, poprilično lošeg za Zrinjski.
45' - Žuti karton za Muminovića, koji je na sredini terena prekršajem zaustavio akciju Shiraka.
44' - Trener Zrinjskog Vinko Marinović ne može biti zadovoljan igrom svog tima.
43' - Finiš prvog poluvremena, Shirak - Zrinjski 1:0.
43' - Poluprilika za Shirak, Dujković sigurno brani.
42' - Filipović šutira preko gola. Šteta.
42' - Slobodan udarac za Zrinjski, dobra prilika za Plemiće.
40' - Bougouhi u ofsajdu.
40' - Radeljić ovog puta dobro reagovao tokom opasnog napada Shiraka.
38' - Stojkić dobio žuti karton.
37' - Lopta više u posjedu Plemića, Shirak vreba iz kontri.
37' - Todorović se bori na polovini Shiraka, ali ne uspijeva napraviti nešto više.

36' - Manje od deset minuta do kraja prvog poluvremena, Shirak - Zrinjski 1:0
35' - Zrinjski igra nešto bolje u ovim trenucima, ali izjednačenja još uvijek nema.
34' - Šut Muminovića nakon kornera završio iznad prečke.
34' - Korner za Zrinjski nakon dobre akcije. izvodi ga Blaić.
32' - Nova opasnost po Dujkovića, koji ovog puta uspijeva sačuvati svoju mrežu.
30' - Plemići pokušavaju doći do gola Shiraka, no, domaći to ne dopuštaju.

29' - Dvije kontre Shiraka, Zrinjski "preživio". Plemići su u prvih nekoliko minuta utakmice igrali dobro u odbrani, ali ona sada loše funkcioniše.
25' - Shirak je iskoristio terensku inicijativu.
21' - Todorović neprecizno šutira na drugoj strani.
20' - Gol za Shirak nakon greške Radeljića. Domaći vode 1:0 pogotkom Bougouhija.
17' - Žuti karton za Filipovića.
17' - Domaći nešto opasniji u dosadašnjem dijelu utakmice.
17' - Korner za Shirak, dobro reaguje odbrana Zrinjskog.
16' - Nova kontra Shiraka, ali su domaći pogriješili.
16' - Dalekometni udarac Muminovića nakon odbijene lopte završio iznad gola Shiraka.
14' - Opasni domaći nakon kornera, ali nema gola. Neprecizan je bio Stamenković.
14' - Dobar udarac iz slobodnog udarca odbranio Dujković
13' - Domaći imaju slobodan udarac.
13' - Opasnu kontru Shiraka zaustavio Muminović.
10' - Domaći ne uspijevaju ugroziti Dujkovića, ali ništa opasniji nije ni Zrinjski, barem zasad.
8' - Prekršaj nad Stojkićem, napravio ga je Hakobyan.
7' - Bougouhi šutirao pored gola Zrinjskog.
5' - Zrinjski igra disciplinovano u odbrani.
3' - Žeravica neprecizan u prvom pokušaju bh. kluba.
3' - Ništa od napada domaćih, blokiran Diarrassouba, lopta je za Zrinjski.
1' - Prvi napad za Shirak.

15:36 - Počela je utakmica. Naprijed Zrinjski!
0' - Podrška domaćoj ekipi s tribina, čuje se "Shirak, Shirak"
0' - Čeka se početak utakmice
15:29 - Sve je spremno za početak susreta.
15:29 - Intonira se himna Evropske lige.

15:28 - Igrači obje ekipe izlaze na teren.

15:27 - Zrinjski će danas imati težak zadatak protiv armenskog predstavnika.

15:25 - Utakmica počinje za pet minuta.
15:24 - Rezerve su Elyazyan, Mikaelyan, Tadevosyan, Aleksanyan, Barikyan, A. Muradyan.
15:23 - Šef stručnog štaba Shiraka Vardan Bichakhchyan je odabrao sljedeći tim: Emakov, Hovhannisyan, Stamenković, Hovkannisyan, Davtyan, G. Malakyan, Hakobyan, E. Malakyan, Daviyan, Diarrassouba i Bougouhi.
15:23 - Na klupi su ostali Karačić, Aćimović, Zlatić, Šćepanović, Vranjić, Stojanović i Petra.
15:23 - Trener Zrinjskog Vinko Marinović je odlučio da od prve minute zaigraju Dujković, Blaić, Graovac, Radeljić, Stojkić, Muminović, Žeravica, Todorović, Filipović, Simeunović i Nikolić.
15:22 - Poznati su sastavi današnje utakmice.
15:22 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice 1. pretkola Evropske lige koju Zrinjski kao gost igra protiv Shiraka u Armeniji.