Tok utakmice: FK Sarajevo - FK Željezničar 0:0

30.10.2013. u 21:39
22
112
22
Vječiti sarajevski rivali Sarajevo i Željezničar na stadionu Koševo, u okviru 14. kola Premijer lige BiH, odigrali su 102. gradski derbi, koji je prošao bez golova. Tekstualni prijenos utakmice ste mogli pratiti na portalu Klix.ba.
95' - Kraj utakmice! 102. gradski derbi između Sarajeva i Željezničara završio je bez golova.

90' - Igrat će se pet minuta sudijske nadoknade.

90' - Treća izmjena za Željezničar. Zolotić ulazi umjesto Tomića.

90' - Bučan puca ka mreži Sarajeva, ali je Bandović bio spreman.

88' - Travančić šutira, ali Lončarić uspješno brani.

88' - Žuti karton i za Hasanovića, četvrta opomena Željezničaru.

86' - Druga izmjena za Željezničar. Izlazi Jamak, a ulazi Sadiković.

84' - Žuti karton za Selimovića. Treća javna opomena za Željezničar.

80' - Novi slobodan udarac za Sarajevo. Fauliran Karić, a Osmanagić puca.

78' - Žuti karton za Tomića. Druga javna opomena za Željezničar.

77' - Prva izmjena za Željezničar. Svraka predaje kapitensku traku Jamaku, a ulazi Bučan.

72' - Slobodan udarac za Sarajevo. Travančić je ubacio s lijeve strane, a Puzigaća glavom šutira preko gola.

70' - Treća izmjena za Sarajevo. Osmanagić ulazi umjesto Kovačevića.

68' - Kovačević povrijeđen, ljekarski tim Sarajeva ulazi na teren.

65' - Karić opet pokušava, ali zbog neodlučnosti propušta šansu.

64' - Prilika za Sarajevo. Karić pokušava, ali sudija svira. Sarajevo puno bolje u drugom poluvremenu.

62' - Željezničar u akciji, ali Jamak vraća loptu u kazneni prostor.

61' - Slobodan udarac za Sarajevo nakon fauliranja Puzigaće. Pucao je Todorović, ali neuspješno.

58' - Još jedan prekid utakmice. Bakljada na tribinama.

57' - Travančić izvodi korner za Sarajevo, ali dolazi do još jednog kornera.

56' - Kraći prekid u iščekivanju kornera.

55' - Travančić opet pokušava, ali neuspješno. Korner za Sarajevo.

53' - Travančić odmah kreće u akciju, ali pogađa vanjski dio mreže.

52' - Druga izmjena za Sarajevo. Travančić ulazi umjesto Radovca.

51' - Dobar udarac Karića, Lončarić brani.

49' - Komazecu se ukazuje pomoć nakon što je u njegovoj blizini eksplodirala petarda.

47' - Kovačević pokušava, ali ne uspijeva. Lopta je zakačila jednog od igrača Željezničara.

47' - Počelo je drugo poluvrijeme.

- - Igrači su izašli na teren. Očekuje se početak drugog poluvremena.

- - Željezničar je dominirao u prvom poluvremenu. Jedan navijač FK Sarajevo zaprosio je svoju djevojku na tribinama.

- - Trener Musemić rekao je kako je Željezničar imao svoje prilike, koje je propustio.

- - Trener Đurbuzović rekao je kako se nada da će njegov tim nastaviti ovim tempom, a da će tempo Sarajeva oslabiti.

47' - Kraj prvog poluvremena nakon dvije minute produžetka. Rezultat je 0:0.

45' - Dvije minute sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

42' - Selimović pokušava da se probije ka mreži, ali ga odbrana Sarajeva sprječava.

40' - Slobodan udarac za Sarajevo i prilika za kontru Željezničara.

37' - Puzigaća ulazi umjesto Tadejevića.

35' - Tadejević je povrijeđen i mora napustiti igru.

33' - Još jedna prilika za Sarajevo, ali Karić ne prima dobro loptu. Kerla je u posljednji čas uklizao.

32' - Karić pokušava, ali je blokiran.

30' - Slobodan udarac za Sarajevo. Žuti karton za Jamaka zbog prigovora. Komazec centrira u pokušaju uigrane akcije Sarajeva, ali ne uspijeva.

29' - Todorović je s desne strane tražio Karića, ali Stanić je intervenisao ispred napadača domaćih.

26' - Tomić je centrirao s desne strane, Hodžić ne uspijeva najbolje zahvatiti loptu glavom. U nastavku napada Hodžić puca preko gola.

25' - Komazec šutira iz slobodnog udarca, pored živog zida, ka golu Željezničara, ali ne uspijeva.

18' - Prilika za Željezničar. Selimović puca ka golu Sarajeva, ali lopta prolazi pored gola.

15' - Duel Kerle i Komazeca pred golom Željezničara, sviran je faul u napadu.

12' - Selimović ubacuje ka golu, ali nema nikoga da prihvati loptu i izlazi u aut.

9' - Dobar dribling Tomića ka golu Sarajeva, ali ne uspijeva.

8' - Slobodan udarac za Sarajevo.

6' - Nova prilika za Željezničar, ali Bandović interveniše. Kontakt Hodžića i Bandovića, faul za Sarajevo. Željezničar bolji u prvim minutama susreta.

3' - Prilika za Željezničar, ali dobra odbrana Sarajeva sprječava napad.

2' - Komazec isprobao svoj šut ka mreži Željezničara.

- - Počeo je 102. sarajevski derbi, nadamo se kvalitetnoj nogometnoj predstavi i golovima.

- - Utakmica uskoro počinje, sve je spremno za veliki spektakl.

- - Igrači su izašli na teren.

- - Napadač Divova Nikola Komazec igrat će svoj prvi derbi. Priželjkuje pogodak i pobjedu svog tima.

- - Nogometaš Željezničara Nermin Jamak je najavio bespoštednu borbu za tri boda. On tvrdi da će u derbiju presuditi veća želja njegovog tima za pobjedom. Istakao je kako mu je čast igrati sarajevski derbi.

- - Kapiten FK Sarajevo Vule Trivunović se raduje novom derbiju. On u drugom mandatu nosi dres Sarajeva. Očekuje neizvjesnu utakmicu do samog kraja, a u mlade snage Sarajeva ima mnogo povjerenja.

- - Napadač Željezničara Vernes Selimović postigao je dva gola Sarajevu u dresu Željezničara. To ga ohrabruje uoči novog duela, u koji ulazi "hladne glave" i bez velike euforije.

- - Defanzivac FK Sarajevo Ivan Tatomirović respektuje protivnika, ali ima povjerenja u napadače FK Sarajevo, koji bi po njegovom mišljenju trebali slomiti otpor komšija.

- - Igrač Željezničara Nermin Zolotić se oporavio od povrede i nada se prilici za igru protiv rivala i pobjedi Plavih. Prošli derbi na Koševu ne pamti po dobrom. Plakao je nakon poraza od Divova. Nada se da će ovog puta biti bolje

- - Golman Bordo ekipe Dejan Bandović ima povjerenja u svoju zadnju liniju. Očekuje tešku utakmicu, ali i pobjedu svog tima uz maksimalno zalaganje na terenu. Sarajevo zasad ima najbolju odbranu u ligi.

- - Desetak hiljada navijača je na stadionu "Asim Ferhatović Hase".

- - Kapiten Željezničara Muamer Svraka je obećao spektakl na terenu.

- - Još 15 minuta do početka utakmice.

- - Trener Željezničara Hajrudin Đurbuzović je kazao da njegov tim uvijek igra na pobjedu i da navijači mogu očekivati žestoku borbu i otvorenu igru na Koševu.

- - Kapiten FK Sarajevo Vule Trivunović je priznao da u ekipi ima nervoze, pozvao je navijače da daju svoju podršku timu te se nada pobjedi protiv Željezničara.

- - Trener FK Sarajevo Husref Musemić je uoči derbija istakao važnost utakmice za njegov tim. Dodao je da forma, bodovi i pozicija na tabeli nikad nisu presudni u duelima vječitih rivala. Izrazio je nadu da će motiv njegovih igrača odlučiti utakmicu korist u Divova.

- - Na ranije održanoj konferenciji za medije direktori Sarajeva i Željezničara su pozvali navijače na fer i sportsko ponašanje i pridržavanje zakonskih propisa kako bi večerašnji derbi ostao upamćen kao istinski nogometni spektakl.

- - Velika euforija vlada glavnim gradom BiH, dok navijači pristižu na stadion "Asim Ferhatović Hase". Vremenski uslovi su odlični za odigravanje večerašnjeg susreta.

- - Za Željezničar nastupaju: Lončarić, Kerla, Stanić, Hodžić, Selimović, Zeljković, Svraka, Jamak, Tomić, Hasanović i Urdinov. Na klupi su: Hadžić, Bučan, Zolotić, Hasanhodžić, Sadiković Enis, Sadiković Damir i Bajić.

- - Za Sarajevo nastupaju: Bandović, Kovačević, Komazec, Todorović, Tatomirović, Trivunović, Karić, Cimirot, Tadejević, Dupovac i Radovac. Na klupi su: Abdihodžić, Huseinbašić, Travančić, Jevtić, Osmanagić, Handžić i Puzigaća.

- - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 14. kola BHT Premijer lige, 102. vječitog derbija između gradskih rivala Sarajeva i Željezničara. Utakmica počinje u 19:45 sati.