81

Tok utakmice: BiH - Andora 3:0

Nogometna reprezentacija BiH večeras je na Bilinom Polju u Zenici večeras igrala utakmicu protiv Andore u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj te je pobijedila rezultatom 3:0. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90'+3' - Kraj utakmice! Reprezentacija BiH je pobijedila Andoru rezultatom 3:0 i osvojila nova tri boda. Golove su postigli Ermin Bičakčić, Edin Džeko i Senad Lulić.
90'+1 - Dobar centaršut Lulića, ali nema opasnosti po goste.
90' - Belgija protiv Kipra povela golom Hazarda.
90' - Udarac Vrančića brani golman Andore. Potom pokušava i Đurić, ali nema promjene rezultata, ostaje 3:0 za BiH.
89' - Finiš utakmice u Zenici. S tribina se čuje "Bosna je šampion".
87' - Riera izlazi iz igre, mijenja ga Alves.
87' - Đurić u ofsajdu, lopta za Andoru.
85' - Dobra lopta na Šunjića, ali nema gola.
85' - Slobodan udarac za BiH.
84' - Poslušajte kako navijači BiH bodre našu reprezentaciju protiv Andore u Zenici.

[VIDEO]jInDn_Uzk-U[/VIDEO]

82' - Posljednjih desetak minuta utakmice u Zenici, i dalje je 3:0 za nas.
80' - Pepe mijenja Ayalu.
79' - Mario Vrančić debituje za reprezentaciju BiH. Zamijenit će Seada Kolašinca. Sjajno je igrao bh. Tenk.
77' - Spahić igra visoko na polovini Andore, koja je u klasičnom bunkeru.
76' - Martineza mijenja Sanchez.
75' - Hadžić ubacio, prekršaj Đurića u napadu,
74' - Slobodan udarac za Zmajeve.
73' - Baždarević traži da se igra kratkim dodavanjima.

72' - Ibišević šutira, ali lopta ide preko gola. Bilo je blizu.
72' - Slobodan udarac za BiH.
71' - Rebes dobio žuti karton.
71' - Kipar i Belgija i dalje igraju bez golova.
70' - Loši napadi Andore, gosti brzo gube loptu.
68' - Edina Džeku mijanja Milan Đurić.
66' - Žuti karton za Hadžića. Ogroman pritisak igrača Andore na sudiju.

66' - Kakav šut Ibiševića, koji pogađa stativu. Šteta!
65' - Nastavlja se utakmica, 10 na 10.
64' - Crveni karton i za Rodrigueza. Bilo je dosta varnica na terenu, a rezultat su dva crvena kartona, po jedan za obje reprezentacije te jedan žuti za goste.

63' - Ayala je oštrim startom oborio Bešića, Muhamed reagovao, pa je isključen.
63' - Crveni karton za Bešića!

63' - Žuti karton za Ayalu.
60' - Džeko u novoj šansi, ali ovog puta nema gola.
60' - Publika nagrađuje Zmajeve aplauzom za svaki lijep potez. Velika podrška za Muhameda Bešića.

59' - Šut Spahića nije završio u mreži gostiju. Nastavlja se napad BiH.
58' - Lako naš tim izlazi na kraj s Andorom.
57' - Šut Hadžića neprecizan, ostaje 3:0.
56' - Hadžić će ponovo izvestis lobodan udarac.
56' - Uprkos visokom vodstvu, naš tim vrši opasdu protivničkog gola. Igramo napadački.
55' - Prijete Zmajevi Andori, očekujemo novi gol.
54' - Lulić prevario čuvara majstorski, centrirao, ali nema gola za BiH.
53' - Korner za Zmajeve, nova šansa.
53' - Oštar start na Šunjiću, Martinez dobija žuti karton.
51' - Bešić pronašao Ibiševića, koji glavom upućuje udarac pored gola Andore.
49' - Nema uzbuđenja u prvim minutama drugog poluvremena.
48' - Lima šutira gotovo sa sredine terena, nema problema za Begovića.
47' - Snažan udarac Hadžića odlazi pored gola Andore.
47' - Prekršaj za naš državni tim.
46' - U napad kreću Zmajevi.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme.
- Igrači se vraćaju na teren, drugo poluvrijeme uskoro počinje.
- Naši rezervni igrači su na travnjaku dok se očekuje povratak reprezentacija BiH i Andore i početak drugog poluvremena.
- Lula je također presretan zbog svog drugog gola za reprezentaciju BiH. On je sjajno igrao u prvom poluvremenau.

- Bilo je zaista lijepo vidjeti naše napadače Ibiševića i Džeku dok proslavljaju gol. Nadamo se da će se i Vedo upisati na listu strijelaca.

- Priliku za igru je u prvom poluvremenu umjesto Pjanića dobio Hadžić, a na klupi su i dalje Šehić, Burić, Vranješ, Aničić, Medunjanin, Mujdža, Sušić, Vrančić, Višća, Hajrović i Đurić.
- Selektor Baždarević može biti zadovoljan prikazanom igrom u prvom poluvremenu.

- U drugom poluvremenu naš tim treba odigrati na istom nivou, popraviti statistiku i samopouzdanje, koji su izuzetno važni u borbi za baraž.
- Zmajevi su odlično odigrali prvi dio utakmice, postigli su tri gola. Bičakčić je pogodio u 14, Džeko u 30, a Lulić u 45. minuti.
45' - Kraj prvog poluvremena.
45' - GOOOOOOL! Lulić pogađa za 3:0. Ponovo smo poentirali nakon kornera.

44' - Miralem Pjanić napušta teren, mijenja ga Anel Hadžić.
44' - Plete se mreža oko gola Andore. Slobodan udarac za Zmajeve. Ponovo je pao Bičakčić.
43' - Prekršaj na BIčakčiću.
42' - Riera šutira neprecizno.
42' - Detalji sa utakmice u Zenici.

[VIDEO]I11dBhHRL8I[/VIDEO]

40' - Naša reprezentacija kontroliše igru, Begović nema posla.
39' - Poigravao se Džeko s odbranom Andore u šesnaestercu, ali nije uspio šutirati. Ostaje 2:0.
38' - Nasmijani Džeko je definitivno ponovo u dobroj formi. prelazak u Romu je na njega pozitivno djelovao. Dijamant ponovo sija.

36' - Slobodan udarac za Andoru, Begović hvata loptu.
34' - Nova velika šansa za Zmajeve, ali Džeko i Zec nisu uspjeli savladati golmana Andore.

33' - Novi udarac ka golu Andore, pokušao je Pjanić, ali nije pogodio.
32' - Namjera Baždarevića o brzom rješavanju pitanja pobjednika se polako ostvaruje.
31' - Džeko je došao do odbijene lopte, koju je pospremio u mrežu gostiju.
30' - GOOOOOOL! Edin Džeko pogađa za 2:0 protiv Andore. Tako je Dijamantu!

28' - Bičakčić je za reprezentaciju BiH dosad postigao dva pogotka. Nadamo se da će ih u budućnosti biti još mnogo.

28' - Kiša u Zenici pada sve jače.
28' - Trenutak kada je Bičakčić postigao gol za BiH.

27' - Igranje rukom Edina Džeke.
27' - Novi korner za BiH.
26' - Lijepo igra naša reprezentacija, lopta ide zaista brzo, posebno preko Kolašinca.
23' - Zmajevi dominiraju, svaki napad je opasan za golmana Andore.

23' - Svaki dobar potez naših igrača nagrađen je aplauzom.

21' - Iako je posjeta slaba, Zmajevi imaju glasnu podršku navijača s tribina.
21' - Ibišević dobija žuti karton zbog simuliranja.

21' - Gosti brzo gube loptu, dominacija Zmajeva u Zenici.
20' - Nema prilike za gol, Andora u napadu.
20' - Novi korner za BiH.
19' - Pokušao Džeko, ali ostaje 1:0.
18' - Treći korner za BiH.
17' - Zmajevi imaju podršku s tribina.

16' - Zec je također učestvovao pri golu, jer je nakon ubačaja Pjanića loptu prebacio do Bičakčića. Ne treba se zadovoljiti ovim vodstvom. Samo naprijed.
14' - GOOOOOOOL! Stijelac je Bičakčić nakon ubačaja Pjanića iz kornera! To je njegov drugi pogodak za BiH. Na vrijeme smo poveli.
14' - Nova velika prilika za Zmajeve, pokušali su Džeko i Ibišević, ali dosta sreće za Andoru.
12' - Požurili smo, neprecizna lopta Pjanića.
12' - Nema opasnosti po Begovića, idemo u novi napad.
11' - Prekršaj za Andoru.
10' - Slobodan udarac izveo Pjanić, pogodio živi zid. Drugi pokušaj izblokiran.
9' - Zmajevi napadaju, ali odbrana Andore odolijeva. Prekršaj iskosa s desne strane za našu reprezentaciju.
8' - Pokušaj Ibiševića, nema opasnosti po golmana Andore.
7' - Dug napad Zmajeva, traži se prostor i put do gola Andore.
6' - Velika šansa, ali nema gola. Lopta je i dalje kod Zmajeva.
6' - Korner će izvesti Pjanić.
5' - Novi napad Zmajeva, djeluju rastrčano na terenu, korner za nas.
4' - Baždarević daje instrukcije našim igračima.
4' - Prekršaj za BiH, pao je Bičakčić, koji se žali na povredu. Ipak, ustao je i nastavio utakmicu.
2' - Prva šansa na utakmici, pokušao je Džeko glavom, ali nema gola.
1' - Sada Zmajevi kreću u napad.
1' - Prvi napad za Andoru.
1' - Počela je utakmica, naprijed Zmajevi!
20:45 - "Volim te Bosno" odjekuje stadionom Bilino Polje.
20:44 - Utakmica uskoro počinje. S tribina se čuje pjesma bh. navijača.
20:43 - Intonirana je i himna BiH, nakon čega su uslijedile ovacije našim igračima i velika podrška.

[VIDEO]v4tYCK3r7sE[/VIDEO]

20:42 - Himna Andore pozdravljena aplauzom sa tribina stadiona Bilino Polje.

20:41 - Intoniranje himni Andore i BiH.
20:40 - Na stadionu Bilino Polje je nešto više od 7.000 gledatelja.
20:39 - Igrači izlaze na teren predvođeni sudijama. Čuju se aplauzi publike s tribina.
20:39 - Igrači su u tunelu stadiona Bilino Polje, uskoro izlaze na teren.
20:38 - Sve je spremno za početak večerašnje utakmice u kojoj nam je pobjeda imperativ.

20:35 - Igrači obje reprezentacije su još uvijek u svlačionicama. Utakmica počinje za deset minuta.
20:33 - Teren u Zenici je dobro pripremljen za nastupn naše reprezentacije.

20:31 - Zmajevima je večeras itekako potrebna podrška s tribina. BH Fanaticosi nisu u Zenici, ali su tu ostale navijačke grupe, koje će bodriti pjesmom i dlanovima naše reprezentativce na putu do pobjede.

20:30 - Sudijski tim je također spreman za utakmicu, koja počinje za 15 minuta.

20:29 - Džeko, Pjanić i Kolašinac, tri velike uzdanice našeg tima.

20:28 - Begović je uprkos tri primljena gola protiv Belgije bio zaista sjajan. Vjerujemo da će večeras sačuvati svoju mrežu.

20:26 - Ovako izgleda i novi veliki LED display na Bilinom Polju.

20:26 - Reprezentativci BiH i Andore su se zagrijali i spremni su za utakmicu.

20:24 - Ovako izgleda Bilino Polje prije početka utakmice.

20:24 - Džeko, Ibišević i Zec su zajedno u sastavu, tu je i ofanzivni Lulić, tako da je opredjeljenje našeg selektora jasno, napad od prve minute.
20:23 - Andora je večeras apsolutni autsajder, ali protivnika definitivno ne treba potcijeniti.
20:22 - Dobra vijest je svakako da je medicinski tim naše reprezentacije uspio sanirati povrede Džeke, Pjanića i Spahića.
20:21 - Vels je danas odigrao bez golova sa Izraelom. Velšani sada imaju 18 bodova i čvrsto drže prvu poziciju, drugi su Belgijanci sa 14 bodova, a treći je Izrael sa 13. bodova. Kipar je četvrti sa 9 bodova, dok BiH ima osam bodova. Naš večerašnji protivnik, Andora, nema ni jedan bod.
20:20 - Kao što je najavljeno ranije, večeras na tribinama Bilinog Polja neće biti BH Fanaticosa, koji bojkotuju utakmicu zbog neslaganja sa NSBiH. Njihovo odsustvo se itekako primijeti na tribinama stadiona Bilino Polje u Zenici, koji definitivno neće biti ispunjen do posljednjeg mjesta. Razlog za to svakako je i suspenzija sjeverne tribine zbog incidenata na utakmici s Izraelom.

20:19 - Baždarević je istakao da je utakmica protiv Andore jednako važna kao i ona protiv Belgije, zbog čega nam je večeras potrebna maksimalna ozbiljnost. On je u izjavi neposredno prije utakmice rekao da je oprezan, ali da želi da njegova ekipa riješi pitanje pobjednika što je prije moguće.
20:18 - Prošli susret s Andorom po lijepom pamte posebno selektor Mehmed Baždarević te reprezentativci Edin Džeko i Senad Lulić. Baždarević je kao selektor debitovao pobjedom 3:0, hat-trick je postigao Džeko, a Lulić upisao tri asistencije.
20:17 - Nakon poraza u četvrtak od Belgije, Zmajevi moraju dobiti sve tri preostale utakmice u kvalifikacijama i nadati se povoljnim rezultatima ostalih utakmica u grupi B kako bi se našli u baražu. Večeras je protivnik Andora, koju smo dobili u gostima rezultatom 3:0.
20:16 - Selektor Zmajeva Mehmed Baždarević je odlučio da od prve minute zaigraju Begović, Bičakčić, Spahić, Kolašinac, Šunjić, Lulić, Zec, Bešić, Pjanić, Ibišević i Džeko.

Na klupi su ostali Šehić, Burić, Vranješ, Aničić, Medunjanin, Mujdža, Sušić, Vrančić, Višća. Hajrović, Hadžić i Đurić.

Početni sastav Andore čine Ferran Pol, San Nicolas, Sonejee, Lima, Martinez, Vieira, Riera, Rebes, Ayala, Rodriguez i Marc Garcia.

Rezerve u Andori su Gomes Emili Garcia, Rodrigues, Alves, Llovera, Sanchez, Peppe i Moreno.

Selektor je Koldo Alvarez.

20:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba. Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice nogometnih reprezentacija BiH i Andore, koja se igra u okviru kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.