Serie A
0

Uvjerljivi porazi Milana i Rome, Ibrahimović promašio penal

Nakon što se Inter othrvao naletima Udinesea i slavio 2-1, uvjerljive su poraze upisali nogometaši Milana i Rome u utakmicama 2. kola talijanskog prvenstva.

Milan je gostovao kod prošlosezonskog drugoligaša Cesene, gdje je momčad puna zvijezda (igrali Ronaldinho, Robinho, Ibrahimović, Pato, Inzaghi...) savladana 2-0. Poraz je mogao biti i blaži, možda i izbjegnut, da iz penala u 87. minuti Zlatan Ibrahimović nije naciljao stativu umjesto mreže.

"Rossoneri" su imali terensku inicijativu (čak 71 posto loptu u nogama), učestalo su i prijetili, no sve je to ostalo bez značaja. S druge strane, albanski reprezentativac Erjon Bogdani, nekadašnji nogometaš Zagreba, i Emanuele Giaccherini bili su precizni u svojim pokušajima. Bogdani je zabio glavom u 31. dok je Giaccherini uz pomoć vratnice u 44. minuti postavio konačan rezultat.

Cagliari je nakon 0-0 remija kod Palerma dočekao Romu i napunio joj mrežu do vrha. Golijada je završila s 5-1 nakon što je u 22. minuti "vučici" isključen Nicolas Burdisso zbog starta na Danieleu Contiju (moguć lom noge), što je Cagliari odmah iskoristio da s bijele točke povede 2-1, a potom i do kraja dotuče Romu.

Serie A, 2. kolo, subota:

Cagliari - Roma 5-1 (Conti 8, Matri 23-11m, 47, Acquafresca 38, Lazzari 88 / De Rossi 18) Cesena - Milan 2-0 (Bogdani 31, Giaccherini 44) Inter - Udinese 2-1 (Lucio 7, Eto'o 67 / Floro Flores 31)

1. 	 Cagliari  2 	  	1 	1 	0 	  	5-1 4

2.   Cesena  2 	  	1 	1 	0 	  	2-0 	  	4

3.   Inter  2 	  	1 	1 	0 	  	2-1 	  	4

4. Milan 2 1 0 1 4-2 3
  5.     Sampdoria  1 	  	1 	0 	0 	  	2-0 	  	3

6. Parma 1 1 0 0 2-0 3
  7.   Chievo  1 	  	1 	0 	0 	  	2-1 	  	3

8. 	 Bari 1 	  	1 	0 	0 	  	1-0 3