Premierliga
1

United nastavio put prema naslovu prvaka, slavio i Arsenal

Ryan Giggs (Foto: Arhiv/AFP)
Manchester United nastavio je u sklopu 27. kola prve engleske nogometne lige svoj put prema naslovu prvaka pobjedom kod QPR-a, dok je Arsenal nakon razočravajuće prošle sedmice savladao Aston Villu.

United je kao prvoplasirana ekipa Premierlige gostovao na Loftus Roadu kod posljednjeplasirane i slavio pogocima Brazilca Rafaela i "neuništivnog" Velšanina Ryana Giggsa.

QPR se izvrsno držao, štoviše ravnopravno je parirao ekipi Sir Alexa Fergusona sve do 23. minute prvog poluvremena, kada je Brazilac Rafael fantastičnim pogotkom "presjekao" entuzijazam kod domaćih nogometaša.

Rafael je izvan kaznenog prostora iz voleja opalio loptu, koja je neobranjivo završila u mreži njegovog sunarodnjaka Julija Cesara. Nogometaši menadžera Harryja Redknappa pribrali su se nakon toga i ponovno uspostavili ravnotežu na terenu, ali bili su bespomoćni u 80. minuti utakmice kada je Giggs stavio točku na "i". Portugalac Nani sjajno je poslužio brzonogog Giggsa koji neumoljivo zabija svoj drugi prvenstveni pogodak ove sezone.

United trenutno bježi gradskom rivalu Cityju za velikih 15 bodova, ali "građani", ujedno i branitelji naslova, imaju utakmicu manje.

Arsenal je nakon katastrofalne prošle sedmice, u kojem je ispao iz FA Cupa (Blackburn 0-1) i došao na prag istog u Ligi prvaka (Bayern 1-3 na Emiratesu), pobijedio Aston Villu s 2-1.

Španac Santi Cazorla bio je junak Arsenalove pobjede s dva pogotka, kojima je došao na diobu prvog mjesta strijelaca kluba (11) zajedno s Theom Walcottom.

Cazorla je najprije u 6. minuti, nakon što mu se lopta vratila u noge uslijed pokušaja udarca, zavukao loptu kroz noge dvojice igrača Aston Ville u obrani, ostavivši golmana Brada Guzana bez ikakvih šansi. Bio je to 10. Cazorlin pogodak ove sezone, kojim je postao prvi igrač nakon Thierryja Henryja i sezone 1999/2000 koji je u svojoj debitantskoj sezoni zabio najmanje 10 golova.

Arsenal je nakon toga nastavio dominirati, ali zbog previše petljanja pred golom ekipe iz Birminghama nije došao do drugog pogotka. Štaviše, uslijedila je kazna za propuštene prilike, a kaznio ga je Austrijanac Andreas Weimann. Bila to sjajna kontra Aston Ville, kojoj je pripomogao Per Mertesacker slabim izbijanjem lopte glavom. Weimanna je u konačnici poslužio N'Zogbia.

Deset minuta nakon izjednačenja menadžer Arsene Wenger šalje na teren Lukasa Podolskog, te kreće prava ofanziva londonskog sastava. Trud se isplatio u 85. minuti kada januarsko pojačanje Nacho Monreal šalje povratnu loptu s gol-aut linije Aston Ville, a na nju natrčava Cazorla i lijevom nogom zabija svoj 11. ovosezonski pogodak za konačnih 2-1

Od ostalih rezultata izdvojimo poraz Evertona kod Norwicha 2-1, iako je sve do 85. minute vodio s 1-0. Leon Osman doveo je ekipu Davida Moyesa u vodstvo pet minuta prije kraja prvog poluvremena, a sve je ista prokockala u posljednjih pet, odnosno 10 minuta utakmice.

Najprije je Kaiansu Kamara u 85. izjednačio na 1-1, a onda je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade grant Holt postigao pobjednički pogodak i bacio prepuni Carrow Road u ekstazu. Recimo da je Kamara postao prvi igrač iz Sierra Leonea koji je zabio u Premierligi.

Premierliga, 27. kolo, rezultati:

Arsenal - Aston Villa 2-1 (Cazorla 6, 85 / Weimann 68) Norwich - Everton 2-1 (Kamara 85, Holt 90+4 / Osman 39) QPR - Manchester United 0-2 (Rafael 23, Giggs 80) Reading - Wigan 0-3 (Kone 44, 45, Figueroa 48) West Bromwich - Sunderland 2-1 (Lukaku 35-11m, 75 / Sessegnon 79)

1.  Manchester United              27	22	2	3	64-31	+33	68

1.  Manchester City                  26	15	8	3	48-24	+24	53

2.  Chelsea	                            26	14	7	5	55-28	+27	49

3.  Tottenham Hotspur	            26	14	6	6	44-30	+14	48

4.  Arsenal                                27	13	8	6	52-30	+22	47

5.  Everton                                27	10	12	5	41-34	+7	42

6.  West Bromwich Albion	    27	12	4	11	38-36	+2	40

7.  Liverpool                              27	10	9	8	49-34	+15	39