Premijer liga BiH
38

Tuzla City minimalno pobijedio Rudar i učvrstio se na drugoj poziciji

(Foto: A. K./Klix.ba)
Nogometaši Tuzla Cityja pobijedili su Rudar iz Prijedora u meču 23. kola Premijer lige BiH rezultatom 1:0, čime su dodatno učvrstili drugu poziciju na tabeli.

Od prve minute Husemićevi igrači su tražili rani gol za vodstvo, a u tome su i uspjeli u devetoj minuti kada je Morris pogodio nakon ubačaja Mehanovića iz kornera.

Do kraja prvog poluvremena domaći tim je malo usporio tempo igre i nakon vodećeg gola Morrisa nismo vidjeli situacije vrijedne pomena, pa se na pauzu otišlo s minimalnim vodstvom domaćina.

I u drugom poluvremenu, kao što je to bio slučaj u većini prvog dijela, Tuzla City je branila stečenu prednost, a treba dodati i to da je vjetar pravio problem igračima, iako je teren za razliku u prethodnih mečeva bio u solidnom stanju.

Ovom pobjedom Tuzla Cit se učvrstio na drugoj poziciji i trenutno imaju 44 osvojena boda, 16 manje od Zrinjskog i sedam više od Borca koji je na trećoj poziciji, dok je Rudar ostao na pretposljednjoj 11. poziciji sa 17 osvojenih bodova.