Serie A
0

VIDEO / Totti presudio u rimskom derbiju, Udinese nastavio niz

Francesco Totti (Foto: AP)
Nogometaši Rome pobijedili su Lazio 2-0 na Olimpicu u velikom rimskom derbiju igranom u sklopu 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Oba gola na Olimpicu zabio je kapiten "vučice" Francesco Totti. Prvog je postigao u 70. minuti na kratko dodavanje iz slobodnog udarca s nekih dvadesetak metara, a drugog iz jedanaesterca (koji je izborio Fabio Simplicio nakon prekršaja Giuseppea Biava) u trećoj minuti sudijske nadoknade. Tottiju su to bili šest i sedmi ovosezonski gol.

Dodajmo da je ovo bio treći ovosezonski Derby di Capitale, a prvi u kojem je nastupio Totti (propuštao ih zbog povrede i suspenzije). U sva tri slavila je Roma.

Valja reći da je Lazio u samoj završnici ostao bez dvojice igrača, budući su direktne crvene kartone zaradili Cristian Ledesma (u prvoj minuti sudačke nadoknade i Stefan Radu (u 88. minuti).

Sa sjajnim igrama nastavio je Udinese koji je trijumfovao s 4-0 na gostovanju kod Cagliarija. Dva je puta mrežu Cagliarija zatresao Antonio Di Natale, najbolji strijelac Serie A s 24 gola, dok su se po jednom u strijelce upisali Alexis Sanchez i Medhi Benatia. Udineseu je ostvarena pobjeda bila treća uzastopna i 16. ukupno ovosezonska, a njome su barem privremeno skočili do trećeg mjesta na tabeli. Ekipa pod vodstvom Francesca Guidolina posljednji je put u Seriji A poražena 19. decembra prošle godine (3-2 na gostovanju kod Lazija), nakon čega su upisali devet pobjeda u 12 susreta. U zadnja tri susreta trijumfovali su uz impresivnu gol-razliku 12-0.