Evropska liga
0

Tottenham prvi tim u osmini finala, Alli postigao fantastičan pogodak makazicama

Ekipa Tottenhama prva se plasirala u osminu finala Evropske lige i to nakon što su pobijedili austrijski Wolfsberger na svom stadionu rezultatom 4:0.

Pijetlovi puno bolje otvaraju meč i već u 11. minuti nakon fantastičnog pogotka Allija dolaze u vodstvo. Veznjak Tottenhama je makazicama savladao protivničkog golmana, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Pitanje pobjednika riješio je Carlos Vinicius u 50. minuti kada je glavom pretvorio asistenciju Allija u pogodak, a treći gol Tottenham je postigao u 73. minuti kada je novu asistenciju Allija u pogodak pretvorio Bale. Konačnih 4:0 postavio je Carlos Vinicius u 83. minuti.

[TWITTER]1364624163982479364[/TWITTER]

Tottenham je tako postao prvi tim koji će zvanično igrati u osmini finala Evropske lige, a preostalih 15 susreta na rasporedu je u četvrtak.

Prvi meč u Austriji Tottenham je riješio u svoju korist rezultatom 4:1 pa je tako u narednu rudnu prošao s ukupnim rezultatom 8:1.