Grupa A
0

Tok utakmice: Katar - Senegal 1:3

H. H.
Na stadionu Al Thumama u Dohi odigrana je utakmica grupe A Svjetskog prvenstva u Kataru između Katara i Senegala, a susret ste mogli pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.

Kraj!

90' - Šest minuta nadoknade!

83' - GOOOL! Kraj priče! Bamba pogađa nakon lijepe akcije i povratne lopte s desne strane koju mu je poslao Ndiaye.

78' - GOOOOOL! Katar je smanjio rezultat! Muntari glavom postiže prvi gol Katara na svjetskim prvenstvima ikada.

72' - Nema uzbuđenja u ovim trenucima. Senegal mirno kontroliše igru.

65' - Konačno minute koje pripadaju Kataru. Domaćin se otvorio, stvorio dvije polu-prilike i ima posjed lopte u potpunosti na svojoj strani.

60' - Pola sata je do kraja, pitanje pobjednika je po svemu sudeći riješeno.

Katar - Senegal 0:2 (Diedhiou 49')

49' - GOOOOOOOOOOOL! Sada je već 2:0. Diedhiou je nakon kornera skočio i pogodio za 2:0.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Zanimljivo, Katar je još bez udarca u okvir gola na ovom šampionatu.

Kraj prvog poluvremena

Katar - Senegal 0:1(Dia 41')

41' - GOOOOOOOOL! Senegal vodi 1:0 golom Dije. Kastastrofalno je pogriješila odbrana Katara, a Dia je lagano pogodio za 1:0.

33' - Domaći traže penal, ali jasno je da je Afif pokušao iscenirati jedanaesterac.

24' - Još jedna dobra prilika za goste. Gueye je šutirao sa 20-ak metara, ali pored gola.

17' - Velika šansa za Senegal! Nakon kornera šglavom je šutirao Diedhiou, ali pored gola.

16' - Prvi pokušaj Senegelaca preko Diatte, ali Barsham je odbranio.

8' - Nema uzbuđenja u uvodnim minutama susreta.

1' - Počela je utakmica u Dohi.

13:55 - Poznati su i sastavi timova:

Katar: Barsham, Ro-Ro, Hassan, Ahmed, Khoukhi, Mohammad, Al-Haydos, Boudiaf, Madibo, Afif, Ali.

Senegal: Mendy, Sabaly, Koulibaly, Diallo, Mendy, Diedhiou, Gueye, Jakobs, Diatta, Sarr, Dia.

Obje reprezentacije su doživjele poraze na startu šampionata, a sudeći prema prikazanom, Senegal je ipak favorit protiv domaćina.

13:50 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualniprijenos utakmice 2. kola grupe B na Svjetskom prvenstvu u kojoj se sastaju Katar i Senegal. Susret se igra na stadionu Al Thumama u Dohi s početkom u 14 sati.