Svjetsko prvenstvo
2

Tok utakmice: Brazil - Južna Koreja 4:1

H. H.
U okviru osmine finala Svjetskog prvenstva igrala se utakmica između Brazila i Južne Koreje (4:1), a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Brazil - Južna Koreja 4:1

90' - Igrat će se četiri minute nadokande.

88' - Dobra šansa za Brazil, ali je Alves izblokiran.

80' - Trostruka izmjena u Brazilu, a zanimljivo Veverton je zamijenio Alisona na golu Karioka.

Brazil - Južna Koreja 4:1 (Park 76')

76' - GOOOOOOOOOOL! Park je postigao sjajan gol sa 20-ak metara i smanjio je na 4:1.

68' - Kakva šansa za Korejance! Tri puta su šutirali iz neposredne blizine, ali Alison i brazilski defanzivci su sjajno reagovali.

62' - Još jedna velika šansa za Rapinhu, ali korejski golman brani.

54' - Velika šansa za Brazil! Rapinha je šutirao, ali Kim dobro brani.

47' - Velika šansa za Južnu Koreju! Son je bio sam ispred Alisona koji je sjajno odbranio.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

Brazil - Južna Koreja 4:0

45'+1 - Nova velika šansa! Richarlison je bio sam pred golom, ali Kim brani.

45' - Velika šansa za Brazil! Udarac Paquete ovoga puta odbranio je golman Južne Koreje.

Brazil - Južna Koreja 4:0 (Paqueta 36')

36' - GOOOOOOOOOOL! Paqueta postiže gol za 4:0 nakon nove prekrasne akcije i asistencija Viniciusa. Hrvatima sigurno nije svejedno kada vide šta večeras rade Karioke.

Brazil - Južna Koreja 3:0 (Richarlison 29')

29' - GOOOOOOOOOOL! Richarilson pogađa za 3:0. Bila je to fenomenalna akcija Karioka, gotovo su se ušetali u gol. Zajedno sa igračima zaplesao je i selektor Tite.

17' - Velika šansa za Južnu Koreju! Hwang Hee-Chan je fenomenalno šutirao s distance, a Alison izvanredno odbranio.

Brazil - Južna Koreja 2:0 (Neymar 13' pen.)

13' - GOOOOOOOOOOL! Neymar je siguran za 2:0. Korejancima prijeti katastrofa, a napadač PSG-a je majstorski nadmudrio korejskog golmana s bijele tačke.

11' - Penal za Brazil nakon što je srušen Richarlison!

Brazil - Južna Koreja 1:0 (Vinicius 11')

7' - GOOOOOOOOOL! Brazil vodi 1:0, a strijelac je Vinicius. Nakon lije akcije lopta je došla do nogometaša Reala koji je efektno pogodio.

1' - Počela je utakmica na stadionu 974.

19:55 - U toku je intoniranje nacionalnih himni. Glavni arbitar meča je Clement Turpin iz Francuske.

19:50 - Pobjednik ovog duela igrat će protiv Hrvatske.

19:45 - Korejanci su igrali izuzetno promjenjivo u grupnoj fazi i uz dosta sreće prošli su dalje. Prvo su odigrali meč bez pogodaka protiv Urugvaja, potom su izgubili od Gane, a onda u posljednjem kolu savladali Portugal za prolaz dalje.

Inače, Brazil i Južna Koreja su u posljednjih 20-ak godina odigrali pet prijateljskih utakmica u kojima je Brazil slavio u četiri navrata, dok je jednom slavila azijska država.

19:40 - Za razliku od prvog duela između Hrvatske i Japana, Brazil je apsolutni favorit protiv Južne Koreje.

Brazilci su na turnir stigli kao prvi favoriti te su u prve dvije utakmice pobjedama protiv Srbije i Švicarske najavili velike stvari. Uslijedio je poraz od Kameruna u utakmici u kojoj je selektor ipak kombinovao sastav. To će morati činiti i večeras budući da zbog povrede neće igrati Alex Sandro, Jesus i Telles.

19:35 - Stigli su i sastavi timova, a Brazilci su dobili najbolju moguću vijest s obzirom da je u početnih 11 i Neymar koji se oporavio od teške povrede.

Brazil: Alisson, Thiago Silva, Marquinhos, Eder Militao, Danilo, Paqueta, Casemiro, Vinicius Jr, Raphinha, Neymar, Richarlison

Južna Koreja: Seung-Gyu; Jin-Su, Kim Min-Jae, Woo-Young, Moon-Hwan; Young-Gwon, Hwang Inbeom, Jae-Sung; Hwang Hee-Chan, Cho Gue-Sung, Son

19:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice osmine finala Svjetskog prvenstva u kojoj se od 20 sati sastaju reprezentacije Brazila i Južne Koreje.