Konferencijska liga
0

Tok utakmice: Austria - Borac 1:0

E. B.
Na stadionu Generali Arena u Beču igrao se meč drugog pretkola Konferencijske lige između Austrije i Borca, a domaćin je slavio rezultatom 1:0. Na portalu Klix.ba mogli ste pratiti tekstualni prijenos ovog susreta.
Kraj utakmice. Austria - Borac 1:0 (Tabaković 90+4')

90+4' - GOOOL! U posljednjim sekundama utakmice Tabaković je pogodio za konačnih 1:0!

90' - Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

87' - Žuti karton! Rezervista Husković je požutio u redovima Austrije!

83' - Velika priika!Sada je ponovo Ćetković spasio gol Borca! Rezervista Gruber je šutirao iskosa sa desne strane, ali golman Borca sjajno brani!

80' - Velika prilika! Borac je sada mogao do gola! Nakon beze kontre rezervista Kulašin je izašao sam pred Fruchtla, matirao je golmana Austrije, ali je defanzivac Martins sjajno intervenisao i spasio čist gol!

70' - Stativa! Fitz se namjestio na udarac sa 16 metara, Ćetković je ostao ukopan i sam pogledom ispratio loptu koja je udarila u stativu.

68' - Žuti karton! Predragović je sada požutio u redovima našeg kluba.

66' - Velika prilika! Ponovo su domaćini zaprijetili. Tabaković je uposlio Jukića koji šutira iskosa sa lijeve strane, ali sjajni Ćetković ponovo brani!

63' - Izmjene u Borcu. Lukić i Blagaić izlaze, Terzić i Makarić ulaze.

59' - Borac je izveo brz napad, Barsky je šutirao sa 20 metara, ali pravo u Fruchtla.

58' - Sada je Ćetković ponovo intervenisao, ovaj put nakon šuta glavom Fischera.

55' - Žuti karton! Cortes je prvi igrač Borca sa žutim kartonom.

48' - Austria je nastavila s napadima i u drugom poluvremenu. Fitz je šutirao s ivice kaznenog prostora, no lopta je otišla malo preko gola Ćetkovića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Beču.

Kraj prvog poluvremena. Austria - Borac 0:0

45+3' - Velika prilika! Sada je Borac mogao povesti! Nakon brze kontre Cortes je šutirao sa 15 metara, ali pravo u Fruchtla!

45+2' - Kvržić je pokušao iz daljine, direktno u Fruchtla.

45' - Igrat će s ejoš dvije minute sudijske nadoknade.

41' - Cortes je sada bio u akciji na drugoj strani, šutirao je sa 15-ak metara, no preko gola.

40' - Domaći su sada tražili penal nakon što je Fischer pao u kaznenom prostoru Borca nakon duela sa Cortesom, nosudija se nije oglasio.

36' - Žui karton! Holland je na centru faulirao Blagaića i spriječio kontru, no dobio je i žuti karton zbog toga.

32' - Velika prilika! Sada je Ćetković dva puta maestralno intervenisao! Najprije je nakon ubačaja iz faula Tabaković glavom šutirao, golman Borca je odbio loptu, na nju je natrčao Holland, no Ćetković još jednom sjajno brani!

30' - Sada se Kvržić poigravao u svom kaznenom prostoru, no odbrana Borca je uspjela otkloniti opasnost pred svojim golom.

27' - Jukić je sada bio u prilici za Austriju, šutirao je iskosa sa desne strane, no Ćetković odbija loptu u korner.

24' - Velika prilika! Austria je mogla povesti. Iznenada se u prilici našao Fischer koji je sa 12 metara šutirao iz voleja, no lopta je otišla preko prečke.

20' - Poništen gol! Sada je Borcu poništen pogodak, također opravdano. Lukić je pogodio, no pogodak je opravdano poništen zbog ofsajda.

17' -Austria je izvela prvi korner, no bez opasnosti po Ćetkovića.

15' - Borac se odlično brani. Austria ima posjed lopte, ali totalno bezidejno izgledaju.

7' - Poništen gol! Tabaković je postigao gol za Austriju, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda!

5' - Austria napada od prve minute, ali Ćetković je za sada bez posla.

1' - Susret je počeo. Prvi su sa centra krenuli igrači Borca.

20:28 - Igrači izlaze nateren, sve je spremno za početak susreta.

20:25 - Borac će imati podršku i stotinjak svojih navijača, popularnih Lešinara. Lešinari su još jučer krenuli put Beča, a grupa od stotinjak navijača sinoć je stigla u glavni austrijski grad, te su danas na ulicama glavnog grada Austrije privlačili mnogo pažnje zbog zastave s likom Gavrila Principa.

20:21 - Borcu će ovo biti prva zvanična utakmica ove sezone, a trener Vinko Marinović je istakao da je njegova ekipa spremna za prvi izazov.

"Odradili smo kvalitetne pripeme. Imali smo i dobre protivnike gdje smo vidjeli gdje smo i šta smo u ovom momentu. Smatram da smo, kako je vrijeme odmicalo, izgledali sve bolje. Dobro smo radili i sa optimizmom dočekujemo prvi okršaj sa Austrijom", rekao je trener Borca Vinko Marinović.

20:19 - Na klupi Borca su Grujić, Đekić, Pejović, Fićović, Makarić, Pišek,Vuković, Subić, Čavić, Vranješ, Kulašin, Terzić.

Rezerve u redovima Austrije su: Wedl, Kos, Husković, Polster, Gruber, Braunoder, Plavotić, Vučić, Handl i Silva Kani.

20:17 - Za Austriju igraju: Fruchtl, Ranftl, Galva, Martins, Meisl, Holland, Jukić, Potzmann, Fischer, Fitz, Tabaković.

20:16 - Poznati su sastavi za večerašnji duel.

Za Borac će igrati: Ćetković, Kvržić, Čelić, Šušić, Herera, Barsky, Predragović, Cortes, Blagaić, Mihajlović, Lukić.

20:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice drugog pretkola Konferencijske lige između Austrije i Borca. Meč se igra na stadionu Generali Arena u Beču s početkom u 20:30 sati.