Komična situacija
1

Teško je objasniti promašaj napadača Liverpoola, sa par metara nije pogodio prazan gol

S. G.
Screenshot
Screenshot
Liverpool je sinoć na svom Anfieldu bez većih problema savladao francuski Toulouse uvjerljivim rezultatom 5:1, a utakmicu je obilježio nestvaran promašaj Darwina Nuneza.

Urugvajski napadač propisno se obrukao u 65. minuti utakmice kada je promašio nemoguće.

Iskoristio je sjajno proigravanje Jote nakon čega u punom trku vara svog čuvara i zaobilazi golmana Restesa. Preostalo je samo da loptu ubaci u praznu mrežu sa svega par metara, ali...

Umjesto u gol lopta je pogodila stativu, da bi u nastavku napada na njegovu sreću uporni Gravenberch uspio pogoditi mrežu francuskog tima. Situacija iz koje je teže promašiti nego zabiti, reklo bi se.

Nakon toga Nunez je izašao iz igre uz ovacije Anfielda, a Urugvajac je tako propustio da postigne drugi gol jer je već poentirao u 34. minuti.

Do kraja meča i Salah je stigao da se upiše u strijelce, a prije njega to su učinili pomenuti Gravenberch, Jota i Endo.

Darwin Nunez je u Liverpool stigao na ljeto prošle godine i dugo je tražio pravu formu. Realizacija ga i dalje muči, a ove sezone je do sada zabio pet golova na 12 utakmica u svim takmičenjima.