Pustio loptu u gol-aut
37

Svi se pitaju samo jedno: Zašto ovo napadač Reala nije želio pogoditi?

E. B.
Real Madrid je jučer u 14. kolu španske La Lige na gostovanju pobijedio Cadiz rezultatom 3:0, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da nije bilo neshvatljivog promašaja Joselua.

Real je poveo sa 1:0 pogotkom Rodryga iz 14. minute, a Brazilac je u 53. minuti nesebično uposlio Joselua kojem je preostalo samo poslati loptu u praznu mrežu.

[TWITTER]1728849515879579704[/TWITTER]

No, iskusni 33-godišnji napadač je odlučio ne poslati loptu u gol, a Rodrygo je ostao u čudu, baš kao i svi navijači Reala.

Ponovljeni snimak otkriva kako se možda radilo o ofsajdu, no bez obzira na to Joselu je morao poslati loptu u gol i potom sačekati odluku iz VAR sobe.

[TWITTER]1728848338601365894[/TWITTER]

Srećom po Real, taj promašaj ih nije skupo koštao. Već u 64. minuti Rodrygo je na asistenciju Modrića zabio za 2:0, a konačnih 3:0 je postavio Jude Bellingham u 74. minuti na asistenciju Rodyga.

Real se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto na tabeli La Lige.