15

Švedska i Ukrajina posljednji putnici na Euro u Francusku

Večeras smo dobili posljednje putnike za Evropsko prvenstvo u Francuskoj. To su selekcije Švedske i Ukrajine.

Šveđani su nakon 2:1 u prvom meču kod kuće odigrali 2:2 u gostima kod Danske i sa ukupnih 4:3 otišli na Euro iduće godine u Francusku.

Golove za Šveđane postigao je Zlatan Ibrahimović u 19. i 76. minuti, dok su golove za Dance postigli Poulsen u 81. minuti i Vestergaard u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Posebno je impresivan bio Ibrahimovićev drugi gol.

Ukrajina je sačuvala prednost iz prve utakmice (2:0) i u Sloveniji odigrala 1:1.

Boštjan Cesar je u 11. minuti pogodio za vodstvo Slovenaca koji ipak na kraju nisu došli do drugog gola koji bi odveo utakmicu u produžetke. Da stvar bude gora, Mišo Brečko je u trećoj minuti sudijske nadoknade dobio crveni karton, a u osmoj minuti nadoknade Jarmolenko poravnava rezultat za veliko slavlje Ukrajinaca.

Švedska i Ukrajina su se tako priključile Francuskoj, Engleskoj, Češkoj, Islandu, Austriji, Sjevernoj Irskoj, Portugalu, Španiji, Švicarskoj, Italiji, Belgiji, Velsu, Rumuniji, Albaniji, Njemačkoj, Poljskoj, Rusiji, Slovačkoj, Hrvatskoj, Turskoj, Mađarskoj i Irskoj na smotri najboljih evropskih selekcija iduće godine.