6

Susret U19 reprezentacija: Nogometašice Češke pobijedile BiH

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Ženska nogometna U19 reprezentacija BiH je danas na stadionu "Asim Ferhatović Hase" odigrala utakmicu mini-turnira grupe 7 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv selekcije Češke. Čehinje su pobijedile rezultatom 2:0.

Češka je povela u 17. minuti golom Jablončikove, a na 2:0 je u 37. minuti povisila Krivska. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme utakmice.

U nastavku su Čehinje dominirale, ali golova nije bilo. Ostalo je 2:0.

Ženska nogometna U19 reprezentacija BiH je domaćin mini-turnira grupe 7 kvalifikacija za EP, koji se održava od 13. do 18. septembra u Sarajevu. U grupi su osim BiH još Češka, Rumunija i Malta.

Raspored i rezultati:

1. septembra (15.00): Češka Republika - Bosna i Hercegovina (Asim Ferhatović-Hase) 2:0 Rumunija - Malta (Otoka) 0:0
    1. septembra (15.00): Češka Republika - Malta (Otoka) Bosna i Hercegovina - Rumunija (Asim Ferhatović-Hase)
    1. septembra (15.00): Rumunija - Češka Republika (Otoka) Malta - Bosna i Hercegovina (Asim Ferhatović-Hase)